Табачник пояснив, що реформує українську освіту за європейським досвідом Росії

14 Березня 2011, 21:19

Міністр науки і освіти, молоді і спорту Дмитро Табачник виступив за скорочення кількості предметів в 11-х класах, як це зробили в Росії.

За його словами, зараз в українських школах в 11-х класах налічується від 11 до 18 предметів, а в ліцеях і гімназіях, з відома педколективу і батьків, додається ще 2-3 предмети.

«Кількість предметів в одинадцятих класах потрібно скоротити до 8-9, як це зроблено в європейських країнах і робитиметься на пострадянському просторі. Це вже вводиться в Росії, де з першого вересня переходять на 8 предметів», – заявив Табачник.

Він пояснив, що це реформування, зокрема, допоможе дитині, яка має схильність до літератури, не позіхати на уроках фізики і математики.

Нова реформа організує профільні школи, які, у свою чергу, дозволять структурувати виші, додав міністр.

Як повідомлялось, раніше прем'єр Микола Азаров доручив Табачнику запровадити у школах, «де це можливо», ще один предмет – хореографію.

Натомість нормативи на уроках фізкультури будуть скасовані, як урок фізичної культури будуть зараховані заняття дітей в спортивних секціях.

Нагадаємо, Дмитро Табачник також раніше заявляв, що виступає за закриття шкіл, в яких навчається менше 40 школярів. За його підрахунками, це близько 10% усіх середніх навчальних закладів, тобто кожна десята школа.

Світовий конгрес українців закликав органи влади не закривати школи з українською мовою навчання.