Табачник обурюється, що львівських школярів навчають за несхваленими ним підручниками

Акценти
21 Листопада 2012, 15:35

"Вчитися діти в державних і недержавних середніх освітніх закладах мають право тільки за тими підручниками і посібниками, які пройшли педагогічну, психологічну та професійну експертизу Міністерства освіти і Національної академії педагогічних наук. Все інше – грубе, кричуще порушення закону", – заявив Табачник, відповідаючи на запитання про ставлення до того, що в деяких областях окремі розділи історії України, що стосуються, зокрема, діяльності УПА та Голодомору 1932-1933 років, викладаються не за програмою Міносвіти.

Він додав, що будь-яка людина може читати будь-які книги, але учні зобов'язані вчитися за затвердженими програмами.

Табачник заявив, що ті, хто навчає дітей за незатвердженим програмами, повинні пам'ятати про те, що є перевірки Державної інспекції навчальних закладів, а також додав, що всі програми для вступу у вищий навчальний заклад і зовнішнє незалежне тестування спираються на єдину уніфіковану навчальну програму.

Нагадаємо, у серпні управління освіти Львівської міської ради повідомило про рішення закупити для шкіл міста дві тисячі підручників історії України, в яких Голодомор 1932-1933 років представлений як геноцид, а Українська повстанська армія – як борці за свободу України.

Тоді Табачник виступив проти цього рішення, проте львівська влада відмовилася його скасувати.

Пізніше Львівська облрада вирішила закупити альтернативні підручники для всіх шкіл області.

98