Табачник обізвав вояків УПА союзниками Гітлера

12 Квітня 2010, 16:07
Міністр освіти і науки науки Дмитро Табачник вважає, що під час Великої Вітчизняної війни не було інших воюючих сторін, крім антигітлерівської коаліції та фашистської Німеччини і її союзників.
 
Про це він сказав у ході відеомосту між Москвою, Мінськом, Києвом, Кишиневом та Єреваном "Наша спільна перемога: Велика Вітчизняна війна – історична пам’ять і сучасне суспільство".
 
"Переконаний, і все колеги мене підтримають, що під час Великої Вітчизняної війни не було ніякої третьої сили, була антигітлерівська коаліція та був гітлерівський Рейх і його союзники-сателіти. І ті збройні формування, які створювалися з місцевих громадян на окупованих територіях, – це колабораціоністи", – сказав міністр.
 
На думку Табачника, неприпустимим є той факт, що останнім часом активізувалися спроби реабілітації таких формувань.
 
"Розмова про колабораціоністів, вона недоречна і дика у будь-якій країні цивілізованої Європи", – сказав він.
 
Міністр вважає, що необхідно проявляти повагу до ветеранів ВВВ, говорити правду про події, що відбувалися в той час, і не допускати перекручування історії.
 
"Щоб виховати повагу молодого покоління до подвигу його прадідів і дідів, потрібно просто говорити, що були герої війни й, на жаль, були колабораціоністи", – заявив він.
 
Табачник також висловив думку, що той факт, що в останні роки в Україні ВВВ почали називати Другою світовою війною, є виявом неповаги до ветеранів і запевнив, що в підручниках ця війна знову буде називатися Великою Вітчизняною.
 
Нагадаємо, у листопаді 2009 року депутати від фракції Блоку Юлії Тимошенко Михайло Косів, Віктор Швець, Іван Денькович, Степан Курпіль, Олександр Гудима, Микола Ковзель, Олена Шустік і Володимир Макієнко запропонували Верховній Раді визнати Українську повстанську армію воюючою стороною в Другій світовій війні.
 
10 березня депутати Ради Ярослав Джоджик, Юрій Костенко та Іван Заєць (усі із фракції Блоку "Наша Україна – Народна Самооборона") запропонували парламенту визнати Організацію українських націоналістів (ОУН) і Українську повстанську армію воюючою стороною в період 1939-1956 років у боротьбі за волю й незалежність української держави, але цей законопроект так і не був розглянутий парламентом.
 
Відзначимо також, що Віктор Ющенко 29 січня минулого року визнав воїнів Організації українських націоналістів й Української повстанської армії (ОУН-УПА) учасниками боротьби за незалежність України