«Від будь-яких мораторіїв на закриття шкіл діти не народжуються», – зазначив Табачник.
За його словами, Міносвіти вважає, що завдяки закриттю шкіл з малою кількістю учнів і переведення їх до шкіл з великою кількістю дітей та вчителів, діти здобудуть освіту на належному рівні.
«Враховуючи політичний наступ «фронтовиків змін» на практично безлюдні села під гаслом захисту шкіл, повинен підкреслити, що на прапорі міністерства було і залишається лише одне гасло – якість освіти», – підкреслив міністр.
Також Табачник наголосив, що на даний час в Україні у 605-ти школах навчається менше десяти учнів, але вони не закриваються без рішення територіальної громади чи районної ради.
Крім того, Табачник підкреслив, що за даними демографів кількість школярів до 2018 року в Україні залишатиметься на нинішньому рівні, а потім упродовж п’яти років кількість учнів зростатиме, але після 2024 року – знову зменшуватиметься.
Нагадаємо, 19 жовтня президент Віктор Янукович пообіцяв запровадити мораторій на закриття російськомовних шкіл у Західній Україні, а україномовних – на сході країни.
Як повідомлялось, у вересні радник президента – керівник Головного управління Адміністрації президента з гуманітарних та суспільно-політичних питань Ганна Герман виступила за введення мораторію на закриття україномовних шкіл у східній Україні та російськомовних – на заході країни.
Нагадаємо, за останні півтора року – з лютого 2010 – закрито 640 шкіл. Тоді як з 2003 по 2009 роки в Україні було закрито 870 шкіл. Зокрема, у кризові 2008-2009 роки було закрито 400 шкіл – 179 та 221 відповідно.
У Міністерстві освіти, науки, молоді та спорту заявляли, що в Україні з 2010 року до сьогоднішнього часу було закрито 315 шкіл: впродовж 2010 року 115 шкіл і в 2011 році – 200.