"Що стосується корупції у вищих навчальних закладах, вибачте, я буду говорити відверто: її дуже часто провокують несумлінні студенти, які вчитися не хочуть, а хочуть або отримати стипендію, або не засмучувати батьків. Тоді починаються "витинанки", як знайти шлях до прихильності викладача", – сказав Табачник.
На переконання міністра, протидіяти корупцієї має кожен студент. "Тобто собі сказати: Я буду вчитися, а не шукати можливість через старосту передати кілька гривень для того, щоб отримати залік", – додав Табачник.
Він вказав, що для боротьби з корупцією міносвіти проводить перевірки навчальних закладів. "Найголовніша перевірка – коли приходять викладачі з іншого закладу і просять по стандарту написати контрольну роботу", – сказав Табачник.
Він також підкреслив, що корупції при вступі до вишу теоретично не може бути.
"Бали перевіряються, вони всі є і на сайті університету, і на сайті єдиної системи. Якщо Петренка зарахували зі 712 балами, наприклад, до Київського національного економічного економічного, а Сергієнко, у якого 713, не був зарахований, він може негайно прийти до міністерства і ця ситуація буде виправлена", – сказав Табачник.
Читайте також: ЗНО: шпигунські ігри, фальшиві посібники, хабарі та збої системі