«Якщо говорити про те, що зробила демократизація, то ми перестали нав’язувати регіонам підручники на непотрібній мові. Бюджет задихається, я бачив це апокаліптичне похмуре видовище. За кілька років, наприклад, не розпаковані підручники в АР Крим. Запитую наших поважних директорів департаментів, заступників міністра: навіщо ви возите підручники в ті регіони, де батьки все одно їх купують іншою мовою? Чую: Ну, така команда. Ми третій рік у мовному сенсі повністю йдемо від побажання кожної школи. Вона замовляє і отримує той комплект підручників, які замовила».
Також Табачник похвалився, що зняв табу на російську мову у вищих навчальних закладах, яке ввів його попередник (Іван Вакарчук, – ред.), заборонивши викладати російською мовою у вишах.
За словами Табачника, ефект від такого зняття табу – російські студенти хлинули вчитися в Україну.
«Сьогодні – більше 6 тис. росіян-контрактників вчаться в українських вишах і більше 7 тис. українських студентів вчаться в Росії», – пояснив Табачник.
Як повідомлялось, 2011 року Генеральна прокуратура виявила низку порушень у діяльності міністерства освіти щодо забезпечення шкіл підручниками. Зокрема, міносвіти замовило друк букварів російською мовою на 65 тисяч примірників більше від потреби. Натомість українською мовою букварів випущено на 83,4% менше.
Нинішнього року Генеральна прокуратура організувала перевірку у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту щодо оприлюднених у засобах масової інформації фактів закупівлі відомством підручників для учнів 1 класів за завищеними цінами.
Нагадаємо, в Україні знижується кількість україномовних шкіл. Нещодавно Табачник, говорячи про російськомовні школи у столиці, свідомо занизив їхню кількість.
Читайте також Успадкована дискримінація: носії української мови продовжують зазнавати утисків у власній державі