«Та сама артилерія, тільки набагато швидше все треба робити». Як воює екіпаж гвинтокрилу Мі-8

8 Травня 2023, 14:09

Журналісти проєкту «Український Свідок» поспілкувалися зі членами екіпажу гелікоптера Мі-8, які розповіли про свою роботу на війні й показали, як виглядає їхня машина зсередини.

«Ми як артилерія, – каже командир екіпажу. — Тільки різниця у тому, що арта займає стаціонарне положення та відкриває вогонь, а ми робимо те саме на ходу і швидше».

Командир має вже п’яту ротацію. Кількість своїх вильотів не озвучує, але зауважує, що на початку повномасштабного вторгнення вони були частішими. За 14 місяців великої війни чоловік воював на Херсонському, Запорізькому, Донецькому, Харківському напрямках. Також був під Лисичанськом, Бахмутом та Соледаром.

Читайте також: Том Купер: «Повітряні сили України терміново потребують систем самозахисту для своїх бойових літаків»

Також про свою роботу розповів кулеметник гелікоптеру: «На початку великої війни, коли ще не було лінії фронту, ми зупиняли російські колони. Було так: бачиш техніку із Z-ками – сиплеш».

Події відбувались на Миколаївщині. «Зараз, коли лінія фронту є чіткою та війська стоять вздовж неї, моя задача – доповідати командиру екіпажу про зміну обстановки», – додає військовий.

«Бувало таке, що потрапляли в засади, дірки від куль в корпусі були, лопаті пробиті, прилітало в район редуктора. Я тоді прикривав відхід, – згадує чоловік один з минулих боїв. – Все було, як в уповільненій дії. Я тоді зрозумів, що треба подолати цей момент та вижити, бо я відповідаю за екіпаж. Тоді я відстріляв 250 патронів. Цього вистачає на 20 секунд загороджувального вогню, якраз щоб відійти на кілометр та сховатись».

Командир екіпажу також передав привіт українській піхоті. «Це сталеві люди, – каже він. – Ми будемо робити все, аби стримувати противника і підтримувати нашу піхоту. Ми безмежно нею пишаємося»


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.