Ситуація з візитом до Сенцова зрушила з мертвої точки – омбудсмен

15 Червня 2018, 16:09

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова продовжує наполягати на візиті до незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова найближчим часом або беззаперечних доказів реального стану здоров’я політв’язня. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена. 

 

За її словами, в останній телефонній розмові омбудсмен РФ Татьяна Москалькова сказала, що докладає всіх зусиль, аби найближчим часом відбулась зустріч Денісової з Сенцовим.

 

"Татьяна Москалькова мене повідомила, що отримала усну інформацію щодо стану здоров’я Олега Сенцова. Омбудсмен РФ зараз вимагає, щоб їй було надано все в письмовому варіанті й тоді вона поділиться цією інформацією зі мною", – зауважила Денісова.

 

Наголошується, що ведуться перемовини про те, щоб українця оглянули незалежні лікарі.

 

Крім того, буде розглядатися подальший графік візитів до інших ув’язнених.

 

"У понеділок зустрічаємось з Тетяною Москальковою і будемо складати "дорожню карту" наших візитів", – дпдала вона.

 

 

Нагадаємо, 15 червня Денісова прибула до російської колонії, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.Згодом омбудсмен повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Також перший віце-спікер Верховної ради Ірина Геращенко прокоментувала недопуск омбудсмена до Сенцова. Вона вважає, що це може свідчити про серйозне погіршення стану його здоров'я. 

 

Як повідомлялося, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).