У Нагірному Карабасі суттєво загострилася ситуація. 2 квітня там розпочалися бої із застосуванням авіації, бронетехніки і артилерії. Бої тривають уздовж усієї лінії зіткнення. Про це інфрмують низка ЗМІ.
Згідно з текстом, уже є повідомлення про жертви з обох сторін. Тим часом, оборонні відомства країн обмінялися взаємними обвинуваченнями в ескалації конфлікту.
За інформацією видання Day.Az, міністерство оборони Азербайджану заявило, що в боях з вірменськими військами в Нагірному Карабаху загинули 12 їхніх військових. Також відомство повідомило про втрату танка, який підірвався на міні, та визнало збиття азербайджанського штурмового вертольота Мі-24.
Разом з тим, азербайджанське агентство Trend повідомляє, що в боях знищено шість вірменських танків, 15 артилерійських установок, а також укріплення інженерних споруд. "Знищено і поранено більше 100 військовослужбовців збройних сил Вірменії", – йдеться у повідомленні.
Тим часом, вірменське видання Panarmenian.net з посиланням на представників невизнаної "Нагірно-Карабахської республіки" заявило, що азербайджанські війська втратили два вертольоти, два безпілотники і три танки.
Інше вірменське видання News.am інформує, що в Карабасі поранено шестеро їхніх земляків – вони госпіталізовані у важкому стані. Трьох осіб, яких видання назвало "військовослужбовцями"(без уточнення – армії "НКР", Вірменії чи якоїсь іншої), уже доправили до єреванської лікарні.
Згодом News.am повідомило про загиблих бійців т. зв. "армії НКР", але без вказання їхньої кількості. А от азербайджанські втрати видання оцінило аж у 200 загиблих.
Оглядачі уже оприлюднили перші оцінки відновлення "замороженого" конфлікту в регіоні. На думку екс-речника посольства Грузії Бачо Корчілави, за відновленням війни стоїть Кремль, який таким чином намагається тиснути як на Азербайджан, так і на союзну йому Вірменію. А от російський військовий експерт Павло Фельгенгауер остерігається подальшого зростання інтенсивності конфлікту, якщо за прикладом російсько-вірменського союзу, Азербайджану почне допомагати дружня йому Туреччина, стосунки із якою у РФ і без цього вкрай напружені.
Нагадаємо, у 1991-1994 роках в Нагірному Карабаху стався збройний конфлікт між вірменами і азербайджанцями, за підсумками якого самопроголошена "Нагірно-Карабахська республіка" домоглася фактичної незалежності за допомоги Вірменії та Росії. Азербайджан вважає території, зайняті вірменами в ході війни, окупованими.
Читайте також: Путін прокоментував відновлення військових дій у Нагірному Карабасі
Зазначимо, 2 квітня стало відомо, що між Вірменією та Азербайджаном відновилися бойові дії.