Ситуація у ППО: «Запас ракет мінімальний»

19 Квітня 2024, 09:53

«Було нуль ракет», – відкрито сказав у інтерв’ю PBS президент Володимир Зеленський, коментуючи успішну атаку росіян на Трипільську ТЕЦ під Києвом. Сім ракет, пояснив він, вдалося збити. Наступні чотири знищили ТЕЦ, яка забезпечувала світлом до 3 млн споживачів, «бо в нас було нуль ракет, ми використали всі», доступні на тому напрямку в той момент.

«Коментар президента стосовно ураження ТЕЦ приблизно показує рівень дупи», – пояснює Тижню офіцер ППО Повітряних Сил, який побажав залишитися анонімним.

Він зазначив, що загалом проблема полягає не лише у тому, що зараз, в умовах затримки американської допомоги, нам критично бракує боєприпасів. Аспектів багато. Наприклад,

тими ж Patriot працювати в Україні нелегко через суттєвий брак ППО для малої та середньої дальності, таких, як, наприклад, американський зенітний ракетний комплекс Vampire. «Саме тому (через те, що не всі комплекси є чим прикрити, – Ред.) і були втрачені пускові установки Patriot», – пояснює співрозмовник Тижня.

«У нас на озброєнні засоби ближньої дії, такі як ПЗРК, зенітні установки, зенітні самохідні. Проблема недостатньої кількості засобів та ракет до них торкнулася і нас теж. Засоби намагаються розподілити так, щоб їх вистачило як на прикриття військових з’єднань, так і на захист об’єктів критичної інфраструктури, військової інфраструктури і так далі», – розповідає, у свою чергу, представник ППО Сухопутних військ. З огляду на це, каже він, доводиться шукати нові можливості для перекриття шляхів прольоту засобів, оптимізовувати боротьбу з авіацією на фронті.

Читайте також: Том Купер: «у росії не скоро закінчаться власні балістичні та крилаті ракети»

«Якщо ще рік тому ми мали подвійний запас ракет і боєкомплекту до західної зброї, то зараз це запас мінімальний і впритул. Загальна картина така, що в разі неотримання допомоги нам доведеться діяти у складних умовах, думати, як ефективно закрити повітря, виходячи саме з тих запасів, які будемо мати. Зрозуміло, що ми за цей час здобули величезний досвід бойової роботи і набули навичок ефективного оперативного управління з’єднаннями ППО. Але в разі відсутності джерел поповнення боєкомплекту і розширення спектру засобів протиповітряної оборони наша країна ризикує понести відчутні втрати від ударів противника з повітря», – каже військовий.

«Зрозуміло, що будь-якою ціною ми робитимем свою роботу, як це відбувається і зараз. Це не лише бойова робота, але й навчання особового складу, злагодження підрозділів ППО, впровадження інновацій для зразків озброєння та техніки, що є морально застарілою, – додає він. – Але важливо розуміти, що західні зразки озброєння на сьогоднішній день є вагомою частиною цієї системи, і нам їх не вистачає».