Ситник розкрив деталі розслідування щодо керівника САП

30 Березня 2018, 16:30

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив, що правоохоронці передали до Генпрокуратури матеріали для оцінки щодо достатності доказів для повідомлення про підозру керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Про це глава Бюро розповів в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня".

 

"Матеріали передано слідчій групі ГПУ на предмет оцінки достатності доказів для повідомлення про підозру. Йдеться, по-перше, про злив інформації про підготовку обшуків тим людям, у котрих ці обшуки мали проводитися. По-друге, про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень", – повідомив він.

 

Крім того, Ситник зазначив, що у записах також йдеться про тиск на суд для прийняття незаконних рішень.

 

"Зокрема, тиск на суд робиться з метою, щоб суд не розглядав клопотання детективів НАБУ про проведення обшуку в особи, котра є другом Холодницького… Зафіксовано підбурювання свідка до дачі неправдивих свідчень. Це лише стислий перелік того, що зафіксовано на цих записах", – додав глава НАБУ.

 

Зокрема, за словами Ситника, у ході прослуховування кабінету Холодницького виявили можливий зв'язок зі справою проти міського голови Одеси Генадія Труханова, якого підозрюють у  розкраданні коштів Одеської міськради.

 

"Справа про розкрадання в одеській мерії. Коли детективи НАБУ приїхали в Одесу з обшуками, виявилося, що фігуранти дуже швидко й організовано роз'їхалися, а дехто сидів за кордоном майже два місяці, дистанційно "вирішуючи питання" з судами. Тут у нас є вагомі підстави припускати злив інформації фігурантам із боку керівника САП, що, як з'ясувалося, мав про їхні переміщення інформацію, якою слідство не володіло", – повідомив Ситник.

 

Водночас він додав, що також йдеться про справу за заявою в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун за фактом пропозиції їй неправомірної вигоди; справу, що стосується фірми "Золотий мандарин", яку пов'язують з народним депутатом Логвинським; розслідування, пов'язані з е-деклараціями вищих посадовців; розслідування, пов'язані з бізнес-інтересами власника великого агрохолдингу.

 

Крім того, Ситник повідомив, що кабінет голови САП прослуховували близько місяця та підтвердив, що НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського"

 

"Департамент ГПУ, очолюваний Володимиром Гуцуляком, маючи це провадження, звернувся до нас по допомогу в документуванні певних дій. Наших детективів ввели до складу слідчої групи, яка розслідує цю справу", – зазначив він.

 

Як повідомлялося, 30 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.

 

Згодом Холодницький підтвердив, що знайшов "жучок" у своєму кабінеті. Крім того, факт прослуховування кабінету керівника САП підтвердив генеральний прокурор України Юрій Луценко.