Системи Visa і MasterCard припинили обслуговування шести російських банків

24 Грудня 2015, 15:02

Платіжні системи Visa і MasterCard припинили обслуговування операцій шести російських банків, включених до списку санкцій США. Про це в четвер, 24 грудня, повідомляє видання «Ведомости» з посиланням на банкірів.

За даними газети, від обслуговування відключені «Генбанк», «Крайінвестбанк», банк «Верхнєволжський», «Севастопольський морський банк» (СМБ), які працюють у Криму, а також «Інресбанк» і «Мособлбанк», через їх зв'язки із внесеним до санкційного списку СМП-банку та його акціонерами – братами Ротенберг.

Раніше представники цих банків заявляли, що санкції не позначаться на їх роботі, в тому числі на території Криму. Але вже 23 грудня частини операцій за картками цих банків стала неможлива.

У Mastercard виданню повідомили, що транзакції за картками «Генбанку» і банку «Верхнєволжський» можуть здійснюватися за правилами Національної системи платіжних карт. У Visa зазначили, що санкції не зачіпають транзакції, але не відповіли на запитання про обслуговування банків з чорного списку.

У вівторок, 22 грудня, США ввели відносно Росії нові економічні санкції. Під них потрапили такі російські банки, як «Інресбанк», «Генбанк», «Морський банк», «Верхнєволжський банк», «Крайінвестбанк» та «Мособлбанк». Нові санкції торкнулись і філій Ощадбанку та «ВТБ 24».

Також США ввели санкції відносно «Яндекс.Гроші».

Як повідомлялося, США розширили список санкцій проти Росії.

Також в американському посольстві прокоментували посилення санкцій проти РФ.