Навряд чи нормальна людина здатна переварити чи хоч якось розібратися в політичних перипетіях останнього часу. Та за димовою завісою словесного абсурду політики проробляють цілком логічні сценарії своїх дій. Проза українського політичного життя полягає в тому, що всі ведуть переговори з усіма й одночасно проробляють усі можливі сценарії розвитку. З чуток, які доходять до нас із-за зачинених дверей урядових і парламентських кабінетів, елітних ресторанів та заміських маєтків, можна зробити висновок, що наші політики проробляють три основні сценарії. Перший умовно можна назвати «останнім цвяхом» у труну чинної коаліції. Для його реалізації, за інформацією Тижня, робота ведеться в трьох напрямках. Депутатів із БЮТу «опрацьовує» Секретаріат Президента: з кожним потенційно нестійким бютівцем доводиться працювати окремо, обіцяючи йому краще майбутнє без БЮТ. Партія регіонів залучає до майбутньої широкої коаліції людей Володимира Литвина, адже депутат і бізнесмен від ПР Василь Хмельницький має кількох своїх менеджерів у Блоці Литвина. Третій напрямок – робота з фракцією НУ-НС, у якій чимало противників «ширки». Ними займається і Секретаріат, і регіонали. Президент, слово якого може бути вирішальним для певної групи нашоукраїнців, наразі в справи не втручається.
Другий сценарій полягає в збереженні теперішньої коаліції з посиленням впливу на уряд президента. Деякі ЗМІ стверджують, що цей варіант обговорювали на найвищому рівні, тобто безпосередньо Балога й Тимошенко. Керівник Секретаріату Президента, погрожуючи розпуском коаліції, вимагає від Тимошенко «голів» деяких міністрів і, подейкують, прем’єр цілком серйозно розглядає ці пропозиції. Про те, що такий розвиток подій можливий, свідчать і слова Ющенка на одній із зустрічей з депутатами від Нашої України, де президент зазначив, що приєднання України до плану дій щодо членства в НАТО неможливе без існування демократичної коаліції, тому потрібно «терпіти зло», яким, на думку Віктора Андрійовича, є Юлія Володимирівна.
І третій сценарій – усунення Банкової з політичної арени взагалі. Цей сценарій мав шанс бути реалізованим місяць тому, коли БЮТ домовився з крилом Януковича у ПР про внесення змін до Конституції, які ліквідовували посаду президента. Хоча план через протидію крила Ріната Ахметова у ПР (яке знайшло спільну мову з Банковою) і був провалений, але ідея створити союз БЮТ – ПР, котрий матиме більше 300 голосів, а, отже, фактично нівелює вплив президента, не бен- тежить деяких бютівців і оточення Януковича.
Песимісти стверджують, що доля уряду й коаліції вирішиться вже наступного пленарного тижня, тобто 8-11 липня. Оптимісти ж переконані, що все залишиться, як є, і любі серцю українського політика половинчасті рішення, таємні переговори, консультації, інтриги й змови навколо чинної коаліції розважатимуть нас ще мінімум рік.