Сирійські урядові війська збили турецький винищувач

22 Червня 2012, 21:56

За інформацією Генштабу Туреччини, літак, що вилетів з авіабази Ерхач у провінції Малатья на південному сході Туреччині, зник з екранів радарів близько полудня (12.00 мск) у Середземному морі на південний схід від прикордонної з Сирією провінції Хатай.

Місцеві ЗМІ повідомили, що обидва пілоти були знайдені живими за 8 миль від узбережжя Сирії, стан їх здоров'я задовільний.

Згодом стало відомо, сили Протиповітряної оборони Сирії збили винищувач F-4.

Сирійський уряд направило Анкарі офіційні вибачення у зв'язку з інцидентом.

Як повідомлялось, за даними звіту Міжнародного інституту стратегічних досліджень «Військовий баланс 2011» сирійська армія ймовірно володіє 4 тис 950 бойових танків та ще 4 тис легких танків та бронетранспортерів. Значну частину серед них становлять російські Т-72. І Росія продовжує модернізувати їх для Сирії. Так, відповідно до останніх контрактів, Росія продала Сирії 800 покращених танків і продасть ще 200.

Контролювати сирійський кордон режиму Ассада допомагають міни, розміщені вздовж кордону з Німеччиною та Ліваном. До них, зокрема, належать міни російського виробництва ПМН-2, протипіхотні міни ТМН-46.

Сирія також має низку замовлених в росіян залпових систем «Град», здатних випустити до 40 122-міліметрових ракет по цілях на відстані 32 км.

Американські військові звинуватили Росію у відправці військ для захисту своїх військово-морських баз в сирійському місті Тартус, котре є єдиним військовим форпостом Москви на Середземному морі.

Позначки: