Сирію виключили з Організації ісламської співпраці за насильство в країні

16 Серпня 2012, 09:50

Рішення ухвалене всупереч позиції Ірану – головного союзника Дамаска.

Експерти впевненні, що виключення країни із організації призведе до ще більшої ізоляції режиму Башара Асада.

Тим часом 15 серпня на півночі Сирії щонайменше 20 людей загинули в місті Азаз внаслідок бомбардування позицій повстанців літаками урядових сил.

Азаз розташований поблизу турецько-сирійського кордону неподалік від великого міста Алеппо, де тривають бої.

Зіткнення між силами безпеки і повстанцями сталися також у столиці Сирії Дамаску, де стався вибух неподалік від готелю, в якому перебувають спостерігачі ООН. Відповідальність за вибух взяли на себе повстанці з «Вільної сирійської армії».

Як повідомлялось, слідча комісія, призначена Радою ООН з прав людини, звинуватила сирійську владу в убивстві в травні понад ста жителів селища Хоула і наголосила, що половину загиблих складають діти.

Згідно з доповіддю слідчої комісії, систематичні порушення схвалювалися на найвищому рівні сирійського уряду.

Як приклади порушень прав людини, скоєних сирійськими військами в період між лютим і липнем 2012 року, наводяться вбивства, тортури і сексуальне насильство.

У доповіді зазначаються випадки військових злочинів і з боку опозиції, однак вони не порівнянні з масштабом злочинів, в яких звинувачуються сирійські урядові війська.

Попри недопущення сирійською владою слідчих в країну, їм вдалося опитати майже 700 свідків злочинів, зокрема мирних жителів і колишніх солдатів, які залишили Сирію.

Нагадаємо, у середині липня Міжнародний Червоний Хрест оголосив, що у Сирії вводиться міжнародне гуманітарне право. Згідно з міжнародним гуманітарним правом військові дії проти мирних жителів і масові вбивства вважаються військовими злочинами. Згідно з доповіддю, уряд Сирії і провладні збройні формування здійснили злочини проти людяності, включно з убивствами і тортурами. Відзначається, що злочини здійснювали також і повстанці.

Позначки: