Так, видання повідомляє, що заборона на імпорт нафти, накладена США ще в серпні, а ЄС у вересні, коштує Сирії $400млн щомісяця. А скорочення валютних резервів, яке було оцінено в $18млрд, надзвичайно ускладнює міжнародну торгівлю для країни. Банк Саудівської Аравії The Banque Saudi Fransi оголосив, що він продає 27% своїх активів в сирійських банках. Обсяги міжнародних інвестицій значно скоротились. А міжнародні кредитні картки більше не працюють в державі.
Крім того, сирійський фунт впав на ринку на найнижчу позначку. Туризм, прибутки від якого складають близько 10% від ВВП практично зник.
Сирійські високопосадовці здаються все менше впевненими щодо того, чи зможе країна справитися з наслідками санкцій. В минулі роки, зважаючи на лібералізацію в країні, Сирія почала більше залежати від глобальної економіки, ніж раніше. «Ви не можете відкрити та знову закрити двері», – відреагував міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем на санкції Ліги арабських держав.
The Economist зазначає, що ніхто не знає, як довго Сирія ще буде в змозі оплачувати свої рахунки. У вересні уряд спробував укріпити резерви іноземної валюти, заборонивши імпорт. Як наслідок, ціни на деяку продукцію зразу ж зросли. Через 10 днів, зважаючи на бурхливу реакцію бізнесменів, уряд був змушений скасувати таке рішення.
Разом з тим, пише видання, у будь-якому випадку, не всі сусіди Сирії припинять торгівлю з нею. Так, її другий після ЄС за обсягами торгівлі партнер Ірак заявляє, що не застосовуватиме санкцій. Деякі ліванські банки також можуть стати «притулком» для сирійських грошей. Режим Ассада та його друзі по бізнесу кажуть, що вони звернуться до інших країн, таких як Китай та Росія. Проте, і це може бути нелегко. «Протягом двох тижнів ми вже не маємо контактів з жодним банком обох країн», – зазначив сирійський фінансист.
Попередні прогнози МВФ передбачали, що розвиток сирійської економіки впаде на 2% до кінця року. Проте, місцеві аналітики побоюються, що санкції можуть в кілька разів збільшити таку цифру.