Європейське командування Збройних сил Сполучених Штатів Америки (EUCOM) повідомило, що жоден з більш як 100 снарядів, випущених військами США, Великої Британії та Франції по об'єктах з виробництва хімічних речовин у Сирії, не був уражений силами протиповітряної оборони Росії та Сирії. Про це йдеться у прес-релізі американського відомства.
"Жодна з ракет, що беруть участь у цій місії, не була успішно вражена сирійськими ППО, і немає ознак того, що були задіяні російські системи ППО", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що всього було випущено 105 одиниць зброї проти трьох цілей.
Зокрема, з регіону Червоного моря – 30 ракет Tomahawk запустив крейсер Monterey (США), 7 – есмінець Laboon (США); з Перської затоки 23 ракети Tomahawk були запущені есмінцем Higgins (США); з Середземномор'я: 6 ракет з підводного човна John Warner (США), 3 ракети з французького фрегата Languedoc.
Крім того, з повітря було запущено 19 ракет з двох бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer.
Так, британські ВПС (винищувачі Tornado і Typhoon) запустили 8 ракет, а винищувачі ВПС Франції Rafales і Mirages – 9 ракет.
Нагадаємо, 16 квітня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що ракетні удари по Сирії були абсолютно правильними і не вплинули на хід війни у країні. За його словами, дані удари не змінили хід війни у Сирії.
Нагадаємо, 16 квітня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що вирішення конфлікту у Сирії без участі Росії неможливе. За словами глави німецького МЗС, Берлін чекає від Москви конструктивного пояснення.
Раніше саміт Ліги арабських держав 15 квітня закликав до міжнародного розслідування щодо використання хімічної зброї в Сирії. Крім того, Ліга арабських держав закликала до посилення міжнародних санкцій проти Ірану, а також вимога до Тегерана вивести його збройні сили з Сирії та Ємену.
У ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб.
Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.
МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії. Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.
У свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".
Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.