Командування військово-повітряних сил Сирії передислокувати більшість своїх літаків ближче до російської військової бази Хмеймім. Про це повідомляє у четвер, 20 квітня, телеканал CNN з посиланням на американські військові джерела.
За інформацією одного із співрозмовників телеканалу, передислокація торкнулася більшості або взагалі всіх технічно справних сирійських літаків. Таке рішення, мабуть, націлене на те, щоб захистити сирійську бойову авіацію від можливих нових американських ударів, вважає телеканал. В Дамаску могли вирішити, що в США можуть відмовитися від ударів по сирійській авіації поблизу російської військової бази.
Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун – 20 дітей і 17 жінок.
Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася. Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.
У відповідь США 7 квітня завдали ракетами "Томагавк" удар по аеродрому в сирійській провінції Хомс. Це стало першою прямою атакою Сполучених Штатів проти сирійського уряду і найрадикальнішим військовим рішенням президента США Дональда Трампа з моменту його вступу на посаду.
По базі з військових кораблів в Середземному морі було випущено 59 ракет. Під час ракетного удару флоту США по авіабазі урядових військ Сирії щонайменше четверо військовослужбовців урядових військ Башара Асада загинули. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що особисто віддав наказ провести ракетний обстріл авіабази військ президента Сирії Башара Асада.
Росія надає Асаду значну військову і дипломатичну підтримку упродовж шестирічної війни в Сирії, а з вересня 2015 року здійснює авіаудари проти опонентів уряду в Сирії.