Сини Щербаня: Зі 100% активів батька у нас залишилося 5%

29 Квітня 2013, 17:31

«У нас зі 100% активів батька залишилося 5%… Все, що було створено батьком, звалилося буквально за 8 місяців», – заявив молодший син Щербаня Руслан.

За його словами, вони наразі розбираються, які компанії належали батьку.

«До складу транснаціональної корпорації «Атон» входили 340 підприємств. Ключовими були «Атон», «Центр», ІСД, «Азовімпекс», «Агродон», «Гефест», DCC і т.д. Ці компанії займалися різною діяльністю – торгівлею, виробництвом, сільським господарством, металургією і т.д. Деякими з цих компаній володів батько, в інших йому належали частки. Генеральним директором був Володимир Каратун. Ця людина багато знає, але мало розповідає. Після загибелі батька ми створили раду з представників всіх компаній батька. Каратун очолив раду», – зазначив син Щербаня.

Окрім банку «Капітал», за його словами, у них залишилась фірма "ДРПО "Центр".

«Зараз воно в основному займається здачею в оренду нерухомості. А все інше вже самі будували. Завдяки Епелю (Михайло Епель – керуючий банку «Капітал». – Ред.) залишився банк, що зростав. Останнє просто розтягнули», – додав він.

За словами Руслана Щербаня, бізнес-партнером батька був Рінат Ахметов, якому були передані певні спільні проекти.

«Після смерті нашого батька залишилися їхні спільні програми. Ми зустрілися з виконавчим директором цих програм і з'ясували, що частина коштів, що належить Ахметову, в цих програмах відсутня. Наш батько вчив нас бути чесними і порядними у всьому. Тому ми зустрілися з Ахметовим і запропонували цю частину частками у спільних підприємствах. Виходячи з нашої домовленості, ми передали частку підприємства «Гефест» (заправні станції), частку DCC і вексель Харцизького трубного заводу. Ця домовленість була досягнута в 1997 році», – зазначив він.

На запитання, чи спілкуються вони зараз з Ахметовим, Руслан Щербань відповів: «Так. Звичайно, ми спілкуємося, дружимо, і на сьогоднішній день не маємо жодних претензій один до одного – всі питання давно закриті».

Як відомо, член виконкому Ліберальної партії, депутат Верховної Ради Євгена Щербаня був розстріляний 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. 

4 квітня 2012 року на прес-конференції син загиблого Щербаня Руслан заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства його батька Євгена Щербаня. Після цього Генеральна прокуратура поновила розслідування справи.

А 18 січня цього року генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що Генеральна прокуратура завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства Щербаня. Прокуратура сподівається передати до суду цю справу до літа цього року.