Численні шанувальники клавішних інструментів часто роблять вибір на користь синтезаторів або цифрового піаніно. Ці пристрої компактні, зручні, практичні та є гарною альтернативою піаніно чи роялю. Чистота та глибина звуку дуже схожа на акустичні інструменти, але на 100% імітувати їх не вдасться.
Але цифрові пристрої однаково користуються актуальністю. Тим більше, є можливість знайти синтезатор для початківців, професіоналів і любителів. Залежно від категорії техніка відрізнятиметься виконанням, набором функцій та можливостей. Якість при цьому гарантована у всіх випадках, незалежно від моделі та призначення синтезатора.
Категорії синтезаторів
Умовно їх варто розділити на кілька більших різновидів:
- Навчальні. Пристрої оснащуються базовим набором функцій та можливостей, можна навчатися не лише грі, а й музики. Найчастіше ці моделі бюджетні, мають караоке, автоакомпанемент, можливість підключати навушники та багато іншого;
- Професійні. Просунуті моделі, які застосовуються на сцені або в студіях. Доповнюються вбудованим рекордером, а також можуть працювати з міді-інформацією;
- Цифрові піаніно. Звук і тактильність максимально наближатимуться до реальних клавішних інструментів.
Заздалегідь потрібно визначитися з такою категорією та зробити вибір. На сайті secunda.com.ua є достатньо варіантів у різному виконанні з різними характеристиками.
Конструкція синтезаторів
У цьому інструменті використана клавіатура фортепіано, де є велика кількість регуляторів. За допомогою їх можна контролювати параметри звуку. Навіть найбюджетніші синтезатори можуть імітувати тембри будь-яких музичних інструментів, при цьому відтінки звучання будуть різними.
Найчастіше звуки групуються по блоках, і кожен із них матиме своє звучання та назву. Духовий блок включає інструменти від губної гармошки до труб і навіть оркестрів. Язичкові інструменти, включаючи саксофон, також виділятимуться в окрему групу.
Блок піаніно також варто виділити як і струнний блок. Є можливість досягти емуляції різних звуків. Акордеон – ще один блок, який працює із хутром. Слід зазначити, що електрогітара нічого очікувати звучати хорошому рівні, навіть у найдорожчих синтезаторах.
Який синтезатор вибрати?
Виробники Yamaha, Korg, M-Audio пропонують відносно недорогі та функціональні моделі. Навіть дитячі моделі матимуть великий спектр та набір можливостей. Професійні моделі відрізнятимуться наявністю відгуку клавіатури, семплюванням звуку із зовнішніх джерел та функцією запису.