Синоптики спрогнозували погоду в Україні на осінь і зиму

4 Жовтня 2016, 15:29

В Україні погода восени і взимку буде досить мінливою, але холодних днів буде не багато. Про це повідомила завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова.

"У найближчі дні ми очікуємо незначного похолодання, потім в жовтні, в другій половині місяця знову тепла погода. До кінця місяця … підуть холодні процеси на території України, і, звичайно ж, вони будуть негативні в нічний час", – розповіла вона на прес -конференції у вівторок в Києві.

За її словами, з 7-9 жовтня в Україні очікується короткострокове похолодання, яке торкнеться в основному східної частини країни. Його змінить тепла погода, а вже з 28 жовтня температура вночі може досягти до 10 градусів морозу за Цельсієм.

Мартазінова також зазначила, що в другій половині листопада температура підвищиться, але на початку-середині грудня прийде різке похолодання. Також будуть сильні опади у вигляді снігу.

"До нового року ми очікуємо різкого похолодання до хороших від'ємних температур. Будуть також опади", – поінформувала метеоролог.

Вона уточнила, що з 28 грудня очікується похолодання до мінус 10 градусів за Цельсієм в східних областях, і до мінус 8 – в західних, 31 грудня температура може опуститися до мінус 12 градусів за Цельсієм по всій території України.

На початку і наприкінці січня, а також на початку лютого метеоролог очікує похолодання, переважно в північних областях і досягне температура максимуму в нічний час до мінус 10 градусів за Цельсієм, проте різких перепадів температур не буде.

Метеоролог зазначила, що морозних днів очікується небагато за осінньо-зимовий період – до 25 днів.

"З середини лютого очікуються "весняні процеси", однак вони будуть тривалі – до середини червня … Березень буде стійкий, з опадами до 10 мм", – підсумувала Мартазінова.

Як повідомлялося, у середу, 5 жовтня, у більшість областей прийде різке похолодання та дощі, на заході – зі снігом, зокрема, на Закарпатті, Львівщині, Буковині та Прикарпатті.

У перші дні жовтня в Україні панувало "бабине літо" із температурою плюс 25.