Синоптики прогнозують спекотне літо

22 Квітня 2013, 10:28

«Точні прогнози зробити складно, але, швидше за все, це літо буде спекотнішим, ніж попереднє. Про його настанні ми зможемо сказати, коли середньодобова температура перейде позначку +15, а це відбудеться десь через два тижні», – повідомив заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко.

За його словами, найспекотнішими місяцями будуть липень і серпень: «У цей час будуть періоди дуже високої температури – до +38, а місцями навіть до +40-41. Але очікуються сильні грози і зливи. Можемо навіть зібрати два врожаї: у серпні та вересні», – каже Прокопенко.

За словами кліматологів, в Україні взагалі змінюється клімат в бік потепління, і не виключено, що температура близько +25 збережеться ще в жовтні. У цей період, ймовірно, вода в Дніпрі і морі буде ще теплою і можна буде навіть купатися.

«У найближчі сто років у нас буде ставати все тепліше і тепліше. Така зима, як минула, з середньою температурою до -8 і раптовим похолоданням в кінці лютого або навіть у березні, стане нормою. А спекотні періоди влітку будуть все довшими. У той же час головною тенденцією можна вважати мінливість погоди – різкі скачки температур вже входять в норму. Крім того, збільшиться кількість та інтенсивність природних катаклізмів. Влітку варто чекати сильних злив з градом, восени – дощів, а взимку або навесні снігопадів, як у цьому березні. Як наслідок, нас чекають часті паводки», – говорить експерт-кліматолог, начальник відділу стратегічного планування Держагентства екоінвестицій Ірина Трофімова.

У той же час в Науково-дослідному гідрометеорологічному інституті вважають, що чим далі, тим більше осінь буде нагадувати літо: "Зараз ми звикли до того, що літо подовжується за рахунок травня, але скоро доведеться звикнути до того, що осінь, особливо жовтень, буде все більш теплою. Цілком можливо, що перші ластівки таких змін ми зможемо спостерігати вже цього року».

За словами експертів, такі зміни в кліматі складно назвати позитивними: «Ми прийшли до висновку, що така нестабільність кліматичної системи багато в чому пов'язана з викидами в атмосферу парникових газів», – каже Трофімова.

Головна тенденція – погода змінюватиметься різко і швидко, а опади стануть більш частими та інтенсивними.