Синьо-жовта форма для українців. Інспекція праці проведе перевірку на польському підприємстві

9 Січня 2018, 19:41

Речник громадянських прав Польщі звернеться до місцевої інспекції праці щодо проведення перевірки на підприємстві Lindab поблизу Варшави, де працівників з України змусили носити синьо-жовту форму.  Про це йдеться у відповіді офісу речника на запит Укрінформу.

“Речник громадянських прав автоматично ініціював розгляд цієї справи. Речник звернеться до окружного інспектора праці у Варшаві щодо проведення відповідної перевірки. Її результати будуть підставою для аналізу цієї справи і можливих подальших дій речника”, – повідомили агентству в офісі речника громадянських прав Польщі.

Як повідомлялося, українські працівники на міжнародному підприємстві Lindab, що спеціалізується на виробництві дахів, ринв і вентиляційних труб, зобов'язані носити синьо-жовту робочу форму. Директор підприємства стверджує, що це полегшує комунікацію, натомість експерти вважають це проявом дискримінації за національною ознакою.

У Lindab працюють 200 осіб, зокрема 40 українців. Польські працівники теж носять різну форму, але колір одягу залежить від того, в якому відділі працює та чи інша людина. Натомість усі українці, незважаючи на те в якому відділі працюють, носять лише синьо-жовту форму.

Ця ситуація викликала здивування в одного з міжнародних контрагентів польського підприємства. Тож особа повідомила про цей випадок організацію з протидії расизму “Ніколи більше”. Справа набула розголосу у польських ЗМІ.