Син прем’єра Чехії заявив, що батько примусово вивіз його в окупований Крим

13 Листопада 2018, 10:25

Тридцяти п'ятирічний син прем’єр-міністра Чехії Андрей Бабіш-молодший заявив, що минулого року його відправили в окупований Крим проти його волі та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування корупційних справ його батька. Про це йдеться у виданні Seznam Zpravy.

 

Зокрема, наразі Бабіш-молодший живе у Швейцарії.

 

Як відомо, Бабіш-молодший разом із батьком та деякими іншими членами сім'ї фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо корупційних схем з коштами ЄС. Мова йде про старовинний маєток, який вирішили реконструювати у сучасний готельно-конфенційний комплекс "Гніздо лелеки" на південь від Праги. Переобладнання коштувало 350 млн крон, з них 50 млн – грант ЄС.

 

У свою чергу, ключову роль у переміщенні Бабіша-молодшого в анексований півострів відіграло подружжя Протопопових, яке працює на главу чеського уряду.

 

Зазначається, що Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала сина Бабіша. За словами Бабіша молодшого,  її чоловік, росіянин Пьотр Протопопов, відвіз його до Криму.

 

"Я боюся цієї людини. Його дружина – психіатр. Вони мали велику довіру і вони нею зловживали… Він сказав мені в Україні: "Я і твій батько зробимо все, щоб тебе закрити", – сказав він.

 

 

 

 

Нагадаємо, 27 червня президент Чехії Мілош Земан через вісім місяців призначив другий уряд на чолі з лідером руху "Акція незадоволених громадян" (ANO) Андреєм Бабішем. Так, міністром закордонних справ став очільник Соціал-демократичної партії Ян Гамачек. Водночас він також обійняв посаду голови МВС. Рух ANO отримав у новому уряді  десять міністерств. У свою чергу, представники Соціал-демократичної партії Чехії очолили МВС,МЗС, міністерства праці та соціальних відносин, сільського господарства і культури.