"Партія регіонів та інші представники більшості роблять максимальну кількість кроків для того, щоб Україна наближалася до Європи. Ми намагаємося прийняти якомога більше законів, незважаючи на постійне блокування опозицією", – сказав Олексій Азаров.
За його словами, законопроект щодо протидії дискримінації викликає у депутатів багато питань.
«Я вважаю, що українське суспільство поки не готове до скасування презумпції невинуватості, що якраз і передбачено цим законопроектом – якщо людина звинуватив іншого у протиправних діях, то проблема докази невинності лягає на того, на чию адресу пролунали звинувачення», – пояснив регіонал.
Він вважає, що "з введенням такої норми, ми легко можемо опинитися в умовах 30-40-х років минулого століття, коли за звинуваченням сусіда, колег по роботі або випадкових перехожих будь-якої людини могли посадити у в'язницю".
Крім того, цей законопроект може торкнутися і деякі аспекти діяльності релігійних організацій та священнослужителів.
"Ми повинні зважено і грамотно підійти до цього питання. Мені здається, що українське суспільство сьогодні не готове до цього", – підкреслив Азаров-молодший.
"Я переконаний, що необхідно проводити різні консультації, круглі столи з представниками Європейського союзу, політичних сил, громадськості. Ми повинні знайти компроміс у цьому питанні з урахуванням нашого національної, культурної спадщини", – пояснив регіонал.
Він відмовився прогнозувати, чи вплине відстрочка прийняття цього закону на результати Вільнюського саміту, запланованого на листопад 2013 року.
"Я не можу загадувати і тим більше не можу відповідати за політику ЄС. Я думаю, що ми повинні сідати і знаходити компроміси. Цей закон однозначно необхідний, але прийняти його потрібно з урахуванням українських реалій", – сказав Азаров-молодший.
Як повідомлялось, в МЗС України заявили, що Києву залишилося прийняти один закон для переходу до другої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС – законопроект "Про внесення змін до законодавчих актів України з приводу запобігання та протидії дискримінації в Україні".
У відомстві висловили сподівання, що до кінця поточної сесії парламент ухвалить цей законопроект і Київ найближчим часом перейде до наступного етапу візового діалогу з Євросоюзом.
Днями лідер фракції ПР Олександр Єфремов заявив, що не бачить необхідності повертатися до розгляду про законопроекту про протидію дискримінації, оскільки вважає достатніми конституційні норми про рівність громадян.
"Незалежно від того, чи прийме парламент цей закон чи ні, норма, не сприймається суспільством, не виконуватиметься. Ми хочемо в Європу, але не через одне місце". – пояснив Єфремов.
Нагадаємо, 6 вересня 2012 року Верховна Рада ухвалила закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».
Згодом правозахисники закликали президента Віктора Януковича повернути закон на доопрацювання в Раду, оскільки документ має чимало недоліків, наприклад, містить надто обмежений перелік антидискримінаційних ознак і не передбачає ані внесення змін до інших законодавчих актів, ані створення ефективного механізму практичного захисту людей від дискримінації.