Президент Чехії Мілош Земан заявив, що його країна готова приймати біженців з України через їхню працьовитість і здатність асимілюватися в чеському суспільстві. Про це Земан сказав, коментуючи ситуацію з виконанням країнами ЄС політики щодо прийому біженців.
«Думаю, що ми б не мали приймати жодних біженців з країн, які від нас культурно дуже віддалені. Зовсім інакше приймати, скажімо, українців», – сказав Мілош Земан 24 червня під час зустрічі з громадою міста Їглава.
На думку чеського президента, громадяни, які приїхали з України, відзначаються працьовитістю, не мають великого мовного розриву із чехами та можуть легше інтегруватися.
«Не можна виключати, що хвиля мігрантів прийде з України, там мовний бар’єр відносно малий. Крім того, вони працьовиті люди і здатні асимілюватись…Якщо іноземці в Чехії складають 5% від загальної кількості населення, то більша частина з них – українці», – сказав Мілош Земан.
Як відомо, офіційний Брюссель оголосив про намір розмістити на території ЄС близько 40 тисяч біженців згідно із системою квот. Право прихистку першочергово планують надавати тим, хто залишив свої будинки через збройні конфлікти в рідних країнах. Франція, Естонія, Великобританія, країни «Вишеградської четвірки» вже оголосили свою незгоду з цього приводу.
Влада Чехії відмовилась від проекту Європейської комісії з перерозподілу біженців за квотами, і заявила, що сама буде контролювати потік біженців.
Угорщина днями заявила, що призупиняє положення ЄС щодо біженців, оскільки лише за поточний рік до країни прибуло 60 тисяч нелегальних мігрантів. Але напередодні від цього рішення відмовилась.
21 червня у столиці Словаччини відбувся мітинг проти ісламізації Європи.
Країни «Вишеградської четвірки» – Словаччина, Польща та Угорщина заявили, що не відмовляються надати допомогу біженцям, але не погоджуються із запропонованими ЄС квотами.
«Ми готові діяти в дусі солідарності, однак країни «Вишеградської четвірки» наполягають на тому, що заходи з переселення мають відбуватись на добровільній основі. Підтверджуємо, що будь-які вимоги обов’язкових квот для нас є неприйнятними», – йдеться у спільній заяві країн.