Силовики Мадуро не пустили гумдопомогу з Колумбії, є загиблі і поранені

24 Лютого 2019, 11:43

Венесуельські військові з метою недопущення через кордон вантажівок з гуманітарною допомогою застосували газ і гумові кулі, унаслідок чого принаймні чотири людини загинули і сотні було поранено. Про це повідомляє британське видання the Guardian.

 

Зокрема, силовики президента Ніколаса Мадуро використали сльозогінний газ і гумові кулі, щоб зупинити активістів опозиції, які намагалися кинути виклик урядовій забороні і привезти в країну продукти харчування та медикаменти.

 

У результаті три вантажівки з гумдопомогою, які підійшли до першого прикордонного пункту на мосту Сантандера, що з'єднує Венесуелу з Колумбією, загорілися.  Водночас принаймні 60 прикордонників утекли на територію Колумбії.

 

 

 

 

Своєю чергою, вантажівки з боку Бразилії також не змогли проїхати. Активісти опозиції заявляли, що допомога досягла Венесуели, але хоча дві вантажівки технічно залишили Бразилію, вони зупинилися всього в декількох метрах від контрольно-пропускного пункту Венесуели.

 

Крім того, у місті Санта-Елена-де-Уайрен прихильників опозиції розганяли проурядові озброєні банди і солдати національної гвардії. За даними некомерційної організації Foro Penal, щонайменше чотири людини загинули і 18 отримали поранення під час обстрілу. Міська лікарня була переповнена.

 

Гуманітарна допомога вкрай необхідна країні, яка страждає від голоду, гіперінфляції і нестачі продовольства. Однак лідери опозиції також сподіваються, що їхня спроба доставити вантажі підірве Мадуро і заохотить працівників сил безпеки перейти на бік опозиції.

 

У той час, як на кордонах вирувало насильство, Мадуро, виступаючи на мітингу в столиці, заявив, що він "сильніше, ніж будь-коли" і назвав добровольців, які намагаються доставити гумдопомогу в країну, "зрадниками". Після свого виступу він станцював разом зі своєю дружиною на сцені.

 

 

 

 

Раніше влада Венесуели вирішила тимчасово закрити три мости на кордоні з Колумбією. 

 

Нагадаємо, 5 лютого Єврокомісія виділила гуманітарну допомогу Венесуелі у розмірі п'ять мільйонів євро для допомоги тим, хто найбільше постраждав від серйозної соціально-економічної кризи. 

 

Також Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.

 

31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.

 

Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.