Силового захоплення храмів не буде – Філарет

3 Серпня 2018, 11:05

Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет пояснив, що про захоплення храмів Московського патріархату силою не йдеться. Про це у п'ятницю, 3 серпня, повідомляє DW.

 

Він наголосив, що зяви про можливе "захоплення храмів" після надання Томосу про автокефалію української православної церкви є прикладом дезінформації.

 

"За українськими законами всі храми і майно належать громадам – чи на правах власності, чи на правах користування, чи на правах оренди. Громадам – тобто парафіям, монастирям, духовним навчальним закладам", – пояснив патріарх.

 

"За законом, громада розпоряджається своїм майном. І якщо громада вирішила вийти з одного патріархату і увійти до іншого, то майно вона зберігає за собою, бо це її майно, а не патріархату", – сказав Філарет.

 

Він також наголосив, що заклики "захоплювати Лавру" – це "провокація, яка грає на користь Кремля". 

 

Нагадаємо, 2 серпня  предстоятель УПЦ КП – патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет розповів, що після отримання Українською православною церквою Томосу про автокефалію усі будівлі, які зараз займає в Україні Московський патріархат, перейдуть у власність УПЦ.