Силові міністри затримали вступ Болгарії та Румунії до Шенгенської зони

9 Червня 2011, 17:58

Рішення про відкладення було прийняте наступного дня після того, як депутати Європарламенту проголосували за відправку раді міністрів ЄС звернення, в якому рекомендували почати процес приєднання обох країн до Шенгенської зони. Зокрема, європарламентарі констатували, що влада Румунії і Болгарії виконала усі пред'явлені їм раніше вимоги в області законодавства, повідомляє Novinite.com.

Тим часом ще в середу DPA повідомило, що європейські міністри не задовольнилися думкою евродепутатов. Визнавши, що обидві країни дійсно поліпшили контроль на межах, низка країн – членів ЄС вирішили дочекатися публікації щорічної доповіді про підсумки боротьби влади Румунії і Болгарії із злочинністю.

Обнародування документу призначене на липень 2011 року, причому міністри країн ЄС розраховують вивчити його найпізніше до вересня. При цьому визначати навіть приблизні терміни, після закінчення яких Румунія і Болгарія можуть бути прийняті в безвізову зону, міністри не стали.

Терміни прийняття Румунії і Болгарії в Шенгенську зону почали відкладатися ще минулого року. Спочатку, згідно з неофіційними планами, їх заявку повинні були розглянути в березні 2011 року, проте через позиції низки країн, невдоволених внутрішнім положенням в державах-кандидатах, рішення було відкладене. Тоді ж було висловлено припущення, що Бухарест і Софія можуть бути прийнятий в зону не раніше 2013 року.

Нагадаємо, 8 червня доповідач Європарламенту Карлос Коелью заявив, що Болгарія і Румунія готові до вступу до Шенгенського простору.