Свободівці завтра теж підуть до Попова

18 Липня 2013, 17:05

«Завтра на 12 годину опозиційні депутати-кияни, зокрема і свободівці (я в тому числі), підемо на зустріч до Попова і спробуємо з ним поговорити», – заявив Іллєнко.

«Ми би хотіли послухати, що скаже пан Попов… За останніми його заявами, він готовий боротися за Київ і за проведення виборів в столиці. Однак, при цьому він досі не подав заяву про вихід з Партії регіонів і не подав у відставку з посади голови міської адміністрації, на яку його призначив Янукович. Якщо він справді щирий у своїх бажаннях і заявах, то повинен розірвати усі зв’язки з партією, яка не голосує за призначення виборів у Києві, яка фактично знищила місцеве самоврядування в столиці і робить все, щоб у столиці ці вибори не провести», – заявив Іллєнко.

Депутат вважає, що без цих двох рішень заяви Попова – це «лише цинізм і здригання повітря».

«Чому нагальні соціально-економічні питання не прийняли на легітимній сесії Київради у травні? Щоб потім цим шантажувати опозицію і змушувати визнавати нелегітимну Київраду? Можна внаслідок цього шантажу йти на поступки і визнавати цей орган, який вже фактично є узурпацією влади? Однак, в такому випадку це буде удар по Києву набагато більший, ніж ті виплати, про які вони говорять», – вважає свободівець.

Нагадаємо, 11 липня опозиціонери зірвали сесію Київради, оскільки вважають її не легітимною. Секретар Галина Герега змушена була закрити сесію, але заявила, що не виключає проведення позачергової сесії.

Згодом Герега звернулась до ГУ МВС України у Києві із заявою, в якій вимагала розпочати досудове розслідування щодо вчинення хуліганських дій та зриву пленарного засідання Київради 11 липня. Відповідне звернення було також направлене до прокуратури Києва.

Сьогодні глава КМДА Олександр Попов направив лідерам опозиційних фракцій Ради листа із закликом провести у понеділок, 22 липня,  переговори щодо розблокування роботи Київради.

«Закликаю вас до відкритого й відвертого діалогу щодо проведення засідання сесії Київради, до порядку денного якого пропонується внести виключно нагальні соціально-важливі питання життєдіяльності міста. Запрошую вас до перемовин 22 липня 2013 року»,- йдеться у листі.

Згодом стало відомо, що народні депутати від "Батьківщини", обрані за мажоритарними округами у Києві, планують зустрітись з Поповим у п'ятницю, 19 липня.

У партії УДАР заявили, що запрошення Поповим до “відкритого і відвертого діалогу щодо проведення засідання Київради” є черговою спробою партії влади втягнути опозицію в кулуарні переговори.