Свободівці обіцяють не ховатись за депутатську недоторканість під час розслідування інциденту на НТКУ

19 Березня 2014, 13:46

"Можливо, у мирний час треба було б інакше (діяти) і такі дії були б занадто жорсткими, але зараз ми перебуваємо в такому часі, що такі дії є адекватними", – сказав Мірошниченко.

На його думку , вчора було неприпустимо транслювати події з Кремля (про приєднання Криму) в той час, як в Криму загинув український солдат. Але Пантелеймонов відмовився писати заяву добровільно.

Народні депутати фракції ВО " Свобода" , які брали участь в інциденті з виконуючим обов'язки генерального директора НТКУ Олександром Пантелеймонова , не мають наміру поки здавати депутатські мандати , але запевняють, що не будуть ними прикриватися під час слідства.

"Можливо , в некоректній формі – і ми за це просимо вибачення: емоційно спрацювали, – ми його змусили написати цю заяву ( про звільнення – Ред). Але побоїв та іншого свавілля, про який написали журналісти, не було" , – заявив Мірошниченко.

"Разом з тим ми кажемо, що не ховаємося за депутатською недоторканністю. Ми готові, щоб відповідні структури та органи, які за це відповідають, провели незаангажоване, чесне розслідування і дали оцінку всім тим подіям, які відбулися вчора в кабінеті в.о. гендиректора , який написав заяву", – додав він.

Мірошниченко запевнив, що учасники інциденту готові сприяти слідству і доводити свою позицію.

На уточнююче запитання журналістів, чи готові депутати скласти свої мандати, Мірошниченко заявив: "Ми готові не ховатися за депутатською недоторканністю … Що стосується здачі мандата – це залежить від рішення, яке прийме суд".

Ще один учасник інциденту – народний депутат фракції ВО " Свобода " Богдан Бенюк також підкреслив, що вони не будуть "ховатися за своїми мандатами".

У свою чергу свободівець Андрій Іллєнко, який теж брав участь в інциденті на НТКУ, зазначив: "Я змушений констатувати, що форма була, звичайно, некоректна і фізичний тиск,  який був, звичайно, не є правильним".

Нагадаємо, 19 березня Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом інциденту, який стався ввечері 18 березня між нардепами від фракції "Свобода" та тимчасовим виконувачем обов’язів голови Національної телекомпанії України Олександром Пантелеймоновим.

18 березня депутати від ВО "Свобода" силою змусили т. в. о. президента НТКУ Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк назвав таку поведінку депутатів "неприпустимою".

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок вважає, що Ігор Мірошниченко, який силою змусив написати заяву про відставку керівника НТКУ, мав керуватися не емоціями, а холодним розумом. Він також запевнив, що Мірошниченко готовий постати перед судом.