Він наголосив, що «Свобода» вивчає не тільки політичні, але й юридичні наслідки такого рішення. «Для того, щоб складати мандати, треба зайти в парламент», – сказав Мірошниченко, наголосивши, що йдеться про складання присяги новообраними народними депутатами.
За його словами, ухвалити рішення про припинення повноважень парламенту може тільки президент своїм указом. «Складення 150 чи іншої кількості мандатів не є прямою підставою для припинення повноважень того парламенту, який буде», – сказав Мірошниченко.
Крім того, додав він, необхідно враховувати політичні наслідки, бо Україна може повторити долю Білорусі, де опозиція відмовилася від мандатів, і як наслідок, було встановлено авторитаризм.
Мірошниченко наголосив, що для «Свободи» немає проблеми у складенні мандатів. «Але ми повинні врахувати, що можливо влада й зацікавлена сьогодні в тому, щоб ми влаштували такий демарш для того, аби повністю узурпувати владу», – підкреслив свободівець.
Як повідомлялось, кандидат від об'єднаної опозиції В'ячеслав Кириленко сказав, на мітингу біля ЦВК 5 листопада може бути оголошено рішення «Батьківщини» щодо «обнулення» списків. Відповідна пропозиція мала розглядатись на нараді опозиції 4 листопада.
У партії УДАР також розглядають можливість на з'їзді політичної сили відмовитися від партійного списку і мажоритарників і не визнавати парламентські вибори.
В той же час голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко заявив, що політична ситуація в Україні зайде в правову безвихідь, якщо опозиція здійснить свою погрозу обнулити партійний список і список мажоритарників.