«Свобода» заявляє про спроби влади сфальсифікувати вибори мера Вишневого

11 Грудня 2011, 12:20

«Відмова у реєстрації та зняття опозиційних кандидатів, підготовка до масових фальсифікацій, відмова у реєстрації членів виборчих комісій від єдиного опозиційного кандидата свідчать про те, що влада вже сьогодні відпрацьовує механізми фальсифікації майбутніх парламентських виборів», – йдеться у заяві.

На чергових виборах міського голови м.Вишневого у 2010 році перемогу здобув кандидат від опозиційних сил Микола Ляшенко. Опозиціонер переміг представника Партії регіонів Анатолія Гошка, який до виборів 2010 року був міським головою Вишневого вісім років. У 2010 році фальсифікації під час виборів були зафіксовані на кожній дільниці, і лише завдяки тому, що розрив голосів між кандидатами був дуже великий, перемогу здобув опозиційний кандидат.

Уже через три місяці депутатська більшість сформована Партією регіонів, висловила недовіру новообраному міському голові, нахабно звинувативши Миколу Ляшенка у порушенні Конституції і законів України.

Аналогічний сценарій масштабних фальсифікацій Партія регіонів застосовує і під час позачергових виборів, у яких основна боротьба відбувається між кандидатом від ВО «Свобода» Вадимом Курбатовим та ставлеником Партії регіонів Іллею Діковим.

За даними соціологічних опитувань, більшість мешканців Вишневого підтримує кандидата від опозиції та виступає проти провладного кандидата.

«Показово, що ТВК Вишневого безпідставно відмовилася від реєстрації кандидатів від опозиційних сил: «Батьківщини», «Фронту змін», «За! Україну», «Європейської партії», «Української платформи», «Християнсько-демократичної партії». За два дні до виборів з виборчих перегонів зняли ще одного опозиційного кандидата від партії «Удар» Антона Замараєва, тож свободівець Вадим Курбатов залишився єдиним опозиційним кандидатом на посаду міського голови Вишневого», – йдеться у заяві.

Територіальна виборча комісія м. Вишневого 16.11.2011 року винесла постанову №7/9 про відмову в реєстрації кандидата від ВО «Свобода» Вадима Курбатова на посаду міського голови. Лише завдяки опротестуванню цієї постанови Київським окружним адміністративним судом вдалося домогтися реєстрації опозиційного кандидата. Чергову спробу зняття свободівця з перегонів ТВК Вишневого спробувала реалізувати 5 грудня 2011 року шляхом винесення попередження Вадиму Курбатову через нібито незаконну агітацію.

9 грудня Адміністративний суд Київської області задовольнив позов кандидата на посаду міського голови м.Вишневого і скасував рішення про винесення попередження Вадиму Курбатову.

Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк особисто втрутився у виборчий процес та впродовж 8 та 9 грудня агітував за провладного кандидата, зігнавши на так звану зустріч з виборцями працівників медичних, навчальних та комунальних закладів міста.

ВО «Свобода» заявляє, що їй відомі факти про масштабні фальсифікації, які влада готує на виборах у Вишневому.

Нагадаємо, 5 грудня невідомі обстріляли депутата міськради від партії «УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка», кандидата в мери Вишневого Антона Замараєва.

За даними партії, невідомий підбіг до депутата і почав стрілянину, коли депутат вийшов з офісу партії й сідав у машину. При цьому депутат не постраждав.

Віталій Кличко, напад