«Свобода» не святкуватиме річницю Майдану – її революція ще попереду

Акценти
9 Листопада 2012, 09:52

Як пише «Коммерсанть-Украина», згідно із заявкою КУПР, святкування буде продовжуватися цілий день.

Можливість повторення подій минулого року під час святкування, що закінчилося бійками з міліцією, КУПР не тривожить. 

«Ми вийдемо на Майдан у будь-якому випадку. Ми хочемо нагадати народу, що владу можна перемогти, що вона не вічна і може злетіти в будь-який момент. Нехай радіють, якщо все це повториться за сценарієм 2004 року», – заявив глава КУПР Сергій Мельниченко.

Разом з тим святкувати чергову річницю Майдану учасники КУПР, очевидно, будуть тільки разом з представниками Комітету визволення політичних в'язнів і УНА – УНСО, керівники яких підтвердили виданню готовність вивести людей на площу. Представники об'єднаної опозиції зі своїми планами поки не визначилися.

«Де ми будемо в той день, покаже життя. Зараз ми більше думаємо про акцію під ЦВК», – сказав один з лідерів об'єднаної опозиції, народний депутат В'ячеслав Кириленко ("Наша Україна-Народна самооборона").

Своєю чергою, глава київської міської організації партії «Батьківщина» Юрій Одарченко («БЮТ-Батьківщина») заявив, що «партія поки не обговорювала це питання».

Не вирішили, що робитимуть 22 листопада, і в партії «Наша Україна». А представники Всеукраїнського об'єднання «Свобода» від участі в святкуванні взагалі відмовилися.

«Ми ніколи цей день не відзначали. Наша революція – національно-визвольна – ще попереду», – зазначив заступник голови партії Андрій Мохник.

Нагадаємо, минулого року Окружний адміністративний суд Києва з подачі МВС і Управління державної охорони заборонив проведення масових акцій в центрі столиці 21 і 22 листопада – в сьому річницю Помаранчевої революції. Однак активісти та політики все ж вийшли на Майдан. Між ними та правоохоронцями сталися сутички.

90