У листі відзначається, що більшість спостерігачів, міжнародних лідерів і правозахисників висловили стурбованість з приводу політичної вмотивованості судового процесу у справі Тимошенко, який не відповідав міжнародним стандартам справедливості, прозорості та незалежності.
«Ведучи судовий процес над попереднім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко за прийняття політичних рішень, владні структури України покладались на застаріле законодавство радянського типу», – нагадали в організації.
Світовий конґрес українців закликав міжнародне співтовариство активізувати тиск на українську владу для звільнення Тимошенко з в`язниці на період розгляду апеляційним судом скарги на вирок Печерського райсуду Києва.
Також організація просить світову спільноту чітко заявити, що владні структури України не мають права зневажати основні європейські демократичні цінності, зважаючи на роль України у виконанні таких зобов’язань як головування в Комітеті міністрів Ради Європи до листопада 2011 р. та в Організації з безпеки та співробітництва в Європі у 2013 р., а також прийом у наступному році матчів чемпіонату Європи з футболу.
Крім того, СКУ закликає міжнародні інституції направити до Києва своїх спостерігачів для ведення моніторингу апеляційного процесу у справі Тимошенко.
Копії цього листа СКУ надіслав президенту України Віктору Януковичу та Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачовій.
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.
З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський Союз, США, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.