Світовий банк затвердив додаткові 135 мільйонів доларів допомоги Україні

28 Квітня 2020, 10:03

У понеділок, 27 квітня, Рада директорів Світового банку затвердила додаткове фінансування Україні – 135 млн доларів – для проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Про це повідомляється на сайті Світового банку.

 

У рамках «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» надається допомога у відновленні міських лікарень та фельдшерсько-акушерських пунктів у сільській місцевості, закупівлі сучасного обладнання та покращенні якості медичних послуг.

 

«Додаткові кошти у розмірі 135 мільйонів доларів США допоможуть Україні здійснити необхідну модернізацію лікарень та впровадити важливі реформи, а також у провести навчання для тисяч українських лікарів щодо надання сучасних медичних послуг. У рамках проекту також надаватиметься підтримка для загального фонду державного бюджету для забезпечення потреб населення у медичних послугах», – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, у тому числі, 35 млн доларів спрямовуються на протидію епідемії COVID-19.

 

«Це додаткове фінансування допоможе Україні в оновленні приблизно 40 відділень екстреної  медичної допомоги та інсультних відділень. Пацієнти матимуть можливість вибирати будь-яку лікарню в Україні, та їхні витрати на хірургічне втручання будуть покриватися із державного бюджету», – зазначив очільник Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Алекс Кремер.

 

Початкова сума інвестицій (215 млн) спрямовувалася на реформи в секторі охорони здоров’я, покращення надання послуг (це, зокрема, реформа первинної та вторинної ланок, рання діагностика та лікування серцево-судинних та онкологічних захворювань), підвищення ефективності системи охорони здоров’я в цілому.

 

Нагадаємо, США розширили допомогу Україні до 9,1 млн доларів для протидії COVID-19.