Таким чином, Україна перебуває в категорії «доходи нижче середнього», повідомляє «Коммерсант-Украина».
Перше місце в рейтингу посідає Монако. Також до п´ятірки входять Ліхтенштейн, Бермудські острови, Норвегія та Швейцарія
США в рейтингу Світового банку посідають18 місце з показником в $50,1 тис.
Росія, чий дохід на душу населення був оцінений як $12,7 тис., перебуває на 72 місці, між Хорватією та Польщею. Відтак країна потрапила до категорії з високими доходами.
Серед країн, що раніше входили до складу СРСР, Росія поступається Естонії – $15,8 тис., Латвії – $14,2 тис., Литві – $13,9 тис.
Казахстан перебуває на 89 місці з показником в $9,7 тис.
Також у категорію багатих країн потрапили Антигуа і Барбуда, Чилі, і Уругвай. Ще кілька країн (у тому числі Ірак, Беліз і Албанія) опинилися в категорії держав з доходами вище середнього. Пониження зафіксовано тільки за двома країнами: Мавританією та Південним Суданом.
Як відомо, Світовий банк у рейтингу розмежовує країни на чотири категорії . У категорію найбідніших країн потрапляють ті, в яких на душу населення припадає менше $1035 валового національного доходу, в категорію «доходи нижче середнього» – $1036 – 4085 на людину, в третю «з доходом вище середнього» – $ 4086 – 12615 і, нарешті, в останню «високий дохід» – більш як $12616.
У 2012 році Україна покращила позицію у рейтингові Світового банку з легкості ведення бізнесу на 15 щаблів. Водночас умови для малого та середнього бізнесів були визнані як одні з найгірших серед країн Східної Європи та Центральної Азії.
Читайте також: Україна в міжнародних рейтингах: конкурентноспроможність збільшується, свобода слова і миролюбність зменшуються