«Різко впавши після початку кризи обсяг прямих іноземних інвестицій до країн, що розвиваються, зріс на $100 млрд наступного року, досягнувши $640 млрд в 2011 році. Втім в 2012 році прямі іноземні інвестиції спали до менш як $600 млрд. Скорочення відчули всі регіони, що розвиваються, за винятком Латинської Америки та Карибського басейну…
Не зважаючи на скорочення в притоках прямих іноземних інвестицій, до країн, що розвиваються, вони все ще складають значну частку світових інвестицій – 36%…Очікується, що у 2013 році їх обсяг зросте до $700 млрд і до $800 млрд в 2014 році.
Політична нестабільність на Близькому Сході та в Північній Африці негативно вплинули на наміри інвесторів і збільшили відчуття політичних ризиків не лише щодо країн, де пройшла Арабська весна, але й щодо інших країн регіону», – йдеться у звіті.
На замовлення Багатосторонньої агенції з гарантій інвестицій Світового Банку, експерти Economist Intelligence Unit впродовж липня-серпня 2012 року здійснили опитування 438 топ-менеджерів багатонаціональних підприємств, що інвестують в країни, що розвиваються щодо того, в які країни вони інвестують.
У результаті 40% опитаних топ-менеджерів відповіли, що інвестують в Китай, близько 37% – в Індію і Бразилію, майже 25% – у Росію, а 20% – у Туреччину. В Україну ж, як свідчать дані опитування, інвестують близько 12% міжнародних компаній, що менше, ніж кількість інвесторів в Мексиці, В’єтнамі, Малайзії й Таїланді та є 15-м місцем з 32 країн.