Світовий Банк: кращі можливості для жінок підвищують продуктивність економіки

20 Вересня 2011, 23:12

У звіті «Звіт щодо світового розвитку в 2012 році: Рівність статей та розвиток» зазначається, що однією з найважливіших проблем нерівності чоловіків та жінок є різний доступ до ринку праці.

«Блокування чоловіків та жінок від отримання необхідних навичок та прибутків з метою успішної побудови кар’єри в глобалізованому світі є не тільки неправильним, а й економічно шкідливим», – заявив головний економіст Світового банку Джастін Іфу Лінь.

У звіті зазначено, що рівний доступ до ресурсів жінок-фермерів може збільшити сільськогосподарське виробництво в бідних країнах на 4%.  Зняття бар’єрів на зайнятість жінок в певних професіях могло би також збільшити розрив у продуктивності праці між чоловіками та жінками на більш як 10% та збільшити виробництво на одного робітника на 3-25% залежно від країни.

Коментуючи заклики про досягнення гендерної рівності, голова Світового банку Роберт Зеллік, заявив, що за останні 5 років його інституція створила низку фондів для забезпечення дівчат освітою, жінок відповідною охороною здоров’я, а також надання жінкам доступу до кредитів, землі та сільськогосподарських послуг. Проте, на даний момент таких заході недостатньо, тому Світовий банк буде розширювати свою подальшу діяльність в цій сфері.

У звіті вказується, що жінки зараз становлять 40% світової робочої сили, 43% сільськогосподарських робітників та більша як 50% студентів університетів. Крім того, більш як 500 млн жінок приєднались до світової робочої сили за останні 30 років.