Світові ЗМІ про Український Інтернаціональний легіон: «Російські та західні війська стрілятимуть один в одного без оголошення війни»

Світ
15 Березня 2022, 09:22

«Незважаючи на небажання західних урядів брати участь у боротьбі, видається, що їхні громадяни все одно це робитимуть», – пише The Economist у статті «Яке значення для війни матиме український легіон іноземних бійців».

«Залучення іноземців на службу вже давно користується популярністю з тієї простої причини, що арміям завжди потрібно більше війська. Згідно з дослідженням Елізабет Грасмедер, опублікованим в журналі International Security, у період з 1815 по 2020 рік близько 91 держави мали у своїх лавах іноземних солдат. Так Французька армія все ще має близько 9 000 осіб у своєму Іноземному легіоні, підрозділі війська із майже 200-річною історією»

Видання пише, що деякі уряди побоюються, що за Україну боротимуться «групи світових порушників спокою», однак наводить приклад, що українські легіонери проходять доволі скрупульозний відбір, а оскільки країна є «гучною справою, то може відібрати кращий клас воїнів». The Economist зазначає, що серед новобранців вже є син британського депутата, відомий канадський снайпер і колишній міністр оборони Грузії.

Поки ще зарано говорити, що робитиме Український Інтернаціональний батальйон, або наскільки мовний барʼєр його стримуватиме. Водночас іноземні бійці точно принесуть свій досвід. Видання зауважує, що ГУР вже створило іноземний підрозділ у Києві. «Але якщо потік новобранців триватиме, то вони мають потенціал перетворити конфлікт на дивну світову війну, коли російські та західні війська стрілятимуть один в одного без оголошення війни з боку будь-якого уряду. Це, а також ризик того, що воюватимуть екстремісти змушує уряди хвилюватися», – пише The Economist? – “Є ще одна причина хвилюватися. Повідомлення про вбитих або захоплених у полон іноземних солдатів посилять політичний тиск на уряди вдома, щоб вони втрутилися”. 

“Бійці із Заходу”, – називається стаття про іноземних легіонерів в лавах українського війська у німецькому виданні Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Автор статті Александр Ганеке пише, що потік добровольців до України не припиняється. Герой його історії легіонер із північноамериканським акцентом на прізвисько Свомпі розповідає журналісту, як відбирають вояків: «Хто не професіонал повинен залишатися вдома, інакше ви створите лише додаткові проблеми», – каже він. Журналіст FAZ розповідає, що на базі зустрів в основному колишніх військових зі США та Великої Британії. Один із них Тобі. Йому під пʼятдесят. «Він тут не для того, щоб воювати. Він хоче створювати структури», – пише про Тобі журналіст FAZ.

Читайте також: Вирватись із пекла. Історії евакуйованих з Ірпеня і Макарова

“На базі в Західній Україні іноземні бойовики інтегруються в ці структури в рамках «Грузинського легіону», який був створений із грузинських бойовиків у 2014 році під час війни на Донбасі”, розповідає далі журналіст.

Канадське видання National Post, пише, що в Україні так багато канадських легіонерів, що вони створили окремий канадський батальйон. Про це виданню розповіли джерела в українському уряді.

«550 майбутніх бійців, які наразі прибули з Канади, входять до складу батальйону, який базується в Києві, повідомив представник Міжнародного легіону територіальної оборони України, який попросив не називати його особи з міркувань безпеки», – пише National Post. Утворення називається просто «Канадська українська бригада». Воно має власну нашивку на руці. На ній зображено кленовий лист із тризубом – символи обох країн. За оцінками Бориса Вжесневського, колишнього депутата канадської Ліберальної партії, який допомагає українським дипломатам організовувати волонтерів для Українського Інтернаціонального легіону, щонайменше 1000 канадців подали заявки на вступ до нього.