Світові лідери вітають “кінець ери деспотизму” в Лівії

20 Жовтня 2011, 18:01

Як повідомляє Sky News, одним із перших світових лідерів на інформацію про смерть Каддафі відреагував прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Так, він заявив: «Нарешті війну закінчено». Він також процитував латинську крилату фразу «Sic transit gloria mundi», що означає «так проходить мирська слава». Міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні також заявив, що якщо Каддафі і дійсно було знайдено, то це означає «велику перемогу» лівійського народу.

Дежрсекретар США Хілларі Клінтон, хоча й не підтверджуючи інформацію про смерть Каддафі все ж заявила: «Якщо вони (Перехідна рада) знають, що він більше не є загрозою, я думаю це справді полегшить процес переходу до нового уряду». 

За інформацією The Guardian, cенатор США Джон МакКейн також зазначив: «Смерть Каддафі означає кінець першого етапу лівійської революції. Хоча деякі бої ще тривають, але лівійський народ вже звільнив свою країну. Тепер лівійський народ має зосередити всі свої надзвичайні таланти на зміцненні національної єдності, перебудові своєї держави та економіки, продовженні демократичного переходу та забезпеченні гідності та прав людини в Лівії. США разом з нашими європейськими союзниками та арабськими партнерами мають тепер поглибити свою підтримку лівійському народу». 

Представники Human Rights Watch відмітили, що навіть якщо Каддафі і було вбито, його злочини все ще необхідно розслідувати. 

У спільній заяві президент ЄС Греман ван Ромпей та президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу зазначили, що смерть полковника «позначає кінець ери деспотизму». 

Як повідомляє The Guardian, виступивши в Лондоні після офіційного повідомлення про смерть Каддафі прем`єр-міністр Великобртитанії Девід Кемерон заявив, що британці повинні пам’ятати жертв Локербі та Ірландської Республіканської Армії, які загинули від вибухівки, котру постачав режим Каддафі. Він додав, що сьогодні – день пам’яті усіх жертв. Кемерон проголосив, що він гордиться тією роллю, яку Великобританія зіграла в демократизації Лівії. 

За повідомленням The Telegraph, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зазначив, що «вбивство Каддафі – це лише кінець початку: майбутнє буде сповнене викликів. Зараз час усім лівійцям об’єднатись, бійці обох сторін повинні скласти зброю для того, щоб досягнути миру». 

Нагадаємо, сьогодні після захоплення військами Перехідної ради Лівії міста Сірт Муаммара Каддафі було вбито.

Про це офіційно оголосив голова Перехідної ради Махмуд Джибріл заявивши: "Ми чекали на цей момент дуже довго. Муаммара Каддафі вбито". 

На прес-конференції посадовець Перехідної ради Абдель Гога оголосив про завершення тиранії та диктатури в Лівії. Він заявив, що таке більше не повториться. «Революціонери мають голову тирана. Він скінчив як і усі тирани», – заявив Гога. «Ми оголосимо світу, що Каддафі вбито руками революціонерів», – додав він. 

Позначки: