Світові фондові ринки не врятувало від падіння уникнення дефолту в США

3 Серпня 2011, 18:54

Європейські біржі у середу падали, як перед тим – у США і в Азії

Акції на торгах у Лондоні впали на 1%, тоді як біржі у Франкфурті і Парижі на початку торгів втратили по 0,5%.

У Нью-Йорку за підсумками торгів у вівторок індекс Доу-Джоунс втратив 2,2% вартості після того, як уряд США оприлюднив дані про падіння витрат на споживання.

Паралельно з падінням цін на акції чергового рекорду досягла ціна золота, яке вважають безпечною інвестицією в умовах економічної нестабільності: за унцію золота пропонували $1668.

На азійських ринках цінних паперів, які відкриваються раніше, японський індекс Ніккеі впав на 2,1%, а біржа Гонконгу втратила 1,9%.

Зросли також процентні ставки для боргових зобов'язань урядів Італії та Іспанії. Це означає, що інвестори вважають позики цим двом країнам більш ризикованими.

У вівторок законодавці США відвернули загрозу дефолту країни. Обидві палати американського Конгресу схвалили підняття граничної межі державного боргу, але, як кажуть оглядачі, світова увагу швидко перемкнулася на інші проблемні ділянки глобальної економіки.

Але не лише економіка США тягне фондові ринки вниз, кажуть економісти. Саме коли криза довкола державного боргу США почала вгасати, в центрі уваги постала криза у Європі.

Поновився тиск на фінанси Іспанії і Італії, бо фахівці побоюються, що Європейський фонд фінансової допомоги не зуміє захистити більші країни єврозони, якщо вони не зможуть обслуговувати свої боргові зобов'язання.