З 15 до 25 лютого цього року триває 74-й Берлінський міжнародний кінофестиваль, де будуть представлені 3 українські стрічки. Це «Мирні люди» (копродукція Канади, Франції та України) режисерки Світлани Карпович, «Трішки чужа» режисерки Світлани Ліщінської і «Редакція» Романа Бондарчука.
Зокрема, нещодавно там відбулася прем’єра єдиного ігрового українського фільму «Редакція». За сюжетом, Юра — ідеаліст, і прагнення до справедливості приводить його до роботи в місцевій газеті на Херсонщині. Але виявляється, якщо ти працюєш регіональним журналістом, то легко можеш опинитися у вирі фейкових новин і корупційних схем. Особливо, якщо на носі вибори мера, а головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки, попри те, що перебуває в комі.
Представили стрічку режисер Роман Бондарчук, сценаристка Алла Тютюнник, співавторка сценарію та продюсерка Дар’я Аверченко, продюсерка Дар’я Бассель, акторка Римма Зюбіна, а також журналіст, військовослужбовець Збройних Сил України та виконавець головної ролі Дмитро Багненко, який зміг приїхати на захід прямо з лінії фронту. Загалом до делегації в Берліні приєдналися 22 учасники знімальної групи.
Команда «Редакції» була захоплена співчуттям людей, які зібралися в залі й висловлювали бажання допомогти Херсонщині та херсонцям/-кам, а також українській армії тут і зараз. Дмитро Багненко, який приїздив на показ з Авдіївки, нагадав про постійну потребу в забезпеченні тактичної медицини.
Також 17 лютого в Інституті Пілецького відбулося відкриття виставки «Щось просте, тваринне, сильне» на підтримку прем’єри фільму. Її експонати відтворюють простір херсонських редакцій з кіно та глибше занурюють у контекст регіону, яким його знали автори/-ки всього за кілька місяців до російської окупації.
В експозиції можна було побачити роботи членів/-кинь команди стрічки. Фотографії Херсонщини та портрети місцевих жителів/-ок, інтерв’ю з медійниками й медійницями, що формували порядок денний регіону, а також документування світу за кадром зйомок. Учасники та учасниці: режисер Роман Бондарчук, оператор Вадим Ільков, продюсерка й співсценаристка Дарʼя Аверченко, фотограф Олександр Течинський та фотографка Лі Білецька.
Крім того, на Берлінале 17 лютого пройшов Український день (UA INDUSTRY DAY), а 20 лютого відбулася презентація циклу документальних фільмів «Воєнна розвідка України»: у небі, на морі, на землі»: «Авіапрорив на Азовсталь. Небо», «Битва за острів Зміїний. Земля», «Харківський контрнаступ. Небо», «Збиті льотчики росії». У них ідеться про найуспішніші операції Головного управління розвідки Міноборони України протягом 2 років війни. Цикл представляв його автор, військовослужбовець ЗСУ, журналіст і документаліста Артем Шевченко.