Занепокоєння борговою кризою в ЄС перекинулось і на ринковий сектор США. Ще більший тиск на ринки справив більший, ніж очікувався рівень безробіття в США, при швидкій інфляції.
Індекс FTSE в Лондоні впав більше як на 200 пунктів до 5123 (на 3.9%). На Уолл-Стріт Dow Jones втратив 330 пунктів, впавши на 2.9%. Німецький Dax та французький CAC втратили 4.7% та 3.9% відповідно. В Японії Nikkei закрився нижчим на 1,25%, Hong Kong's Hang Seng – на 1,2%, Shanghai Composite – 1,6%. Відсоткові ставки на 10-річні облігації Великобританії впали до 2,34% – найнижчого рівня з 1897.
А ціна на золото побила нещодавній рекорд.
Американський банк Morgan Stanley попередив, що світова економіка балансує на межі рецесії, а також зменшив свої прогнози зростання. Цитуючи «нещодавні політичні помилки» та перспективи подальших заходів в 2012 році, банк відмічає, що США та Єврозона «протягом наступних 6-12 місяців будуть знаходитись в небезпечній близькості до рецесії».
Як відомо, на фондових біржах світу останнім часом відбуваються значні коливання індексів. Зокрема, 11 серпня, різке – більш ніж на 6-7% – падіння котирувань акцій зафікосовано у банках Франції. Хоча, фондові ринки США і Європи у вівторок, 9 серпня, дещо компенсували обвал.
Нагадаємо, основний індикатор українського фондового ринку, індекс «Української біржі», знизився за останній тиждень на 14,4%, склавши на закриття у п’ятницю, 12 серпня, 1822,98 пункту. У той же час європейські ринки дещо стабілізувалися.