У Пакистані 21 грудня заарештували підозрюваних в організації нападу на військову школу у Пешаварі 16 грудня.
Тоді терористи вбили 132 учнів. Відповідальність за атаку взяв на себе рух Талібан. Також лідери терористичного руху прогрожують здійснювати такі напади і надалі, оскільки Пакистан проводить військові акції проти талібів у регіоні Вазірістан.
Водночас, пакистанська влада заявила, що затримали не безпосередніх організаторів нападу.
«Кількох підозрюваних, які були залучені у тій чи іншій мірі, взято під варту», – заявив міністр внутрішніх справ Чаудхрі Нісар Алі Хан та додав, що допити «рухаються вперед у позитивному ключі». Він не розповів про особи та кількість підозрюваних.
У Іраку 20 грудня курдські сили пешмерга зняли блокаду міста Синджар, яку проводили джихадисти з ІД.
Командувач силами пешмерга у регіоні Діджле Заїм Алі заявив, що в Синджарі завдали вирішального удару по позиціях бойовиків ІД, а «бойовики, які залишилися в паніці відступають і біжать із зони військових дій».
Відомо, що прапори пешмерга підняли на північному боці гори Синжар, де раніше розташовувались сили ІД. Блокада курдського міста тривала кілька місяців.
Між тим у Сирії бойовикам ІД вдалося взяти у полон пілота йорданського бойового літака, який брав участі у бомбардуваннях, організованих коаліцією держав проти ІД.
Бойовики ІД розповсюдили зображення захопленого пілота
За інформацією американських військових, літак не був збитий бойовиками, а зазнав катастрофи під час виконання бойового завдання над провінцією Ракка на півночі Сирії.
Бойовики ІД натомість заявляють, що саме збили йорданський літак.
У Лівії урядові сили зазнали значних утрат під час невдалої спроби ісламістських бойовиків зайняти нафтові термінали на сході міста Бенгазі. Згідно з офіційною інформацією лівійської влади від 26 грудня, загинули 22 солдата. Бойовики атакували з моря з використанням швидкісних катерів та здійснили низку ракетних пострілів по нафтосховищах. В одному зі сховищ почалася пожежа
У Нікараґуа 24 грудня вийшли на протести проти будівництва нового трансокеанічного чудноплавного каналу, який з’єднає Тихий та Атлантичний океани.
Мітингувальники заблокували Панамериканське шосе. Інша група активістів заблокувала шосе Манаґуа-Сан Карлос. Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ поліція заарештувала до 40 мітингувальників.
Протестувальники не хочуть віддавати сільськогосподарські землі для будівництва Нікараґуанського каналу. Багато селян скаржилися на відсутність інформації, коли працівники з’явилися для вимірювань на їхній землі у супроводі поліції та солдатів.
Деякі фермери заявляють, що готові взятися до зброї.
Китайський бізнесмен Ван Цзин, президент HKND Group, компанії яка будує канал, обіцяв заплатити «компенсацію відповідно до ринкових принципів, викладених на справедливій, відкритій і прозорій основі».
Нині єдиним судноплавним каналом, який з’єднує Тихий на Атлантичний океани, є Панамський. Китайські інвестори обіцяють Нікараґуа до $10 млн прибутку на рік від діяльності майбутнього каналу.
В Ізраїлі 24 грудня поліція заявила, що розслідує корупційну справу, де фігурують близько 30 громадських діячів та політиків. Згідно з повідомленням, корупційні дії могли вплинути на результати парламентських виборів, які відбудуться у березні.
У поліції наразі не назвали імен підозрюваних. Про свій можливий виклик на допит уже заявила заступник міністра внутрішніх справ Фаїна Кіршенбаум, проте вона заперечила будь-які злочинні дії.
Читайте також: Світ за тиждень: розпад коаліції в Ізраїлі, вибори в Молдові, бій у Грозному
У США сталися нові протести та сутички на расовому ґрунті у штаті Міссурі після того як поліція 18-річного темношкірого Антоніо Мартіна на АЗС у Берклі, який розташований неподалік Фергюсона.
У поліції заявили, що відкрили вогонь по Мартіну, оскільки він мав при собі зброю та навів її на офіцера поліції.
David Carson/AP
24 грудня протестувальники почали збиратися на тій самій АЗС, що спричинило нові сутички з поліцією.