Поліція Гонконгу зачищає місто від барикад
Зокрема, в понеділок, 13 жовтня, поліція почала розчищати центр міста, де протягом кількох тижнів тривають пікети за проведення демократичних виборів. В урядовому кварталі десятки демонстрантів намагалися завадити діям правоохоронців, однак уряд оголосив акції протесту незаконними, чим викликав побоювання активістів щодо можливого застосування сили з боку влади.
Того ж дня опівдні за місцевим часом розпочалися сутички між демонстрантами та їхніми противниками. Одягнені в маски противники акції з’явилися в центрі ділового кварталу Гонконгу – Адміралті – і заходилися розбирати барикади протестувальників. У ситуацію втрутилася поліція, узявши противників акції в оточення
Деякі активісти стверджують, що нападники в масках належать до китайських злочинних угруповань. Зокрема, деякі з них спілкувалися на мандарині – діалекті китайської мови, який не використовують у Гонконгу.
В ніч на середу, 15 жовтня, відбулися серйозні сутички між поліцією та демонстрантами. Поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів, які намагалися звести нові барикади на вулиці Лунг Во неподалік від будівлі муніципалітету Гонконгу. "Вони використали газ без жодного завчасного попередження. Демонстранти були побиті міліцією", – розповів 18-річний студент Бен Нг.
Також поліцейські досить жорстко поводились з журналістами.
Протестувальники чинили опір, і в результаті сутичок з обох боків є поранені. За даними поліції, затримали 45 осіб. Крім того, правоохоронцям вдалося розблокувати вулицю і взяти її під свій контроль.
Близько 5 ранку в п’ятницю, 17 жовтня, коли більшість протестувальників спали, поліція кинулась розчищати барикади в районі Монкок. На той час там перебували близько 30 учасників акції протесту, тож сотні поліцейських розібрали барикади розігнавши мітингувальників впродовж години без значного спротиву.
Водночас активісти закликали більше протестувальників прийти і приєднатись до акції. Згодом кількість протестувальників у Монкоці зросла до понад сотні людей. Ще кілька сотень людей продовжують пікети в районі Адміралтейства та Козуей-Бей на острові Гонконг, де розташовані урядові установи.
Курди та американці витісняють джихадистів з Кобані
Через авіаудари США та атаку курдів в четвер, 16 жовтня, бойовики «Ісламської держави» відступили з кількох районів сирійського міста Кобані. За даними Пентагону, внаслідок американських авіаударів під час боїв за це місто знищили кілька сотень джихадистів.
За інформацією Сирійської обсерваторії з прав людини, з 16 вересня, коли почалось захоплення Кобані ісламістами, загинули 662 людей, з них 374 – бійці "Ісламської держави".
Водночас США попереджають, що джихадисти можуть знову захопити сирійське місто. Наразі бойовики «Ісламської держави» контролюють значні частини території Іраку та Сирії.
Жертвами Еболи стали майже 4,5 тисяч людей
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я кількість загиблих від лихоманки Ебола зросла до 4447 людей.
Більшість із цих жертв припадає на Західну Африку. Зокрема, найбільше постраждали від спалаху три країни – Сьєрра-Леоне, Ліберія та Гвінея. Там зафіксували 8914 випадків хвороби, в тому числі з летальними наслідками.
За даними ВООЗ, наразі смертність від вірусу Ебола становить 70%. Разом з тим в організації зазначають, що ймовірність епідемії Еболи на Заході малоймовірна завдяки ефективним системам охорони здоров'я.
Негода в Непалі призвела до загибелі туристів
Зливи і хуртовину в Непалі спричинив циклон "Худхуд" з сусідньої Індії. Цей удар стихії став одним із найбільш смертоносних у регіоні. Жовтень – пік сезону піших туристів-трекерів, тож у цей час Гімалаями мандрують тисячі людей.
За повідомленнями місцевої влади, щонайменше 29 осіб загинули у горах в центральній частині Непалу, однак остаточна кількість загиблих може бути набагато вищою.
Зокрема, двоє ізраїльських туристів, двоє поляків та восьмеро непальців стали жертвами заметілі на піку Аннапурна у 200 км від Катманду.Ще десятеро людей, серед них канадці, словаки та індійці, вважаються загиблими внаслідок снігових обвалів.
Зв'язок із багатьма іншими альпіністами досі не можуть відновити. Влада країни направила війська і гелікоптери на пошуки постраждалих.
Також повідомляється, що наразі близько 220 людей вдалося врятувати.