Світові ЗМІ дуже активно висвітлювали все, що відбувалося в Україні. Польські телеканали проводили нічні телемарафони, а провідні друковані чи інтернет ЗМІ (як Gazeta Wyborcza) подавали повну хронологію подій в Україні.
Стаття у провідній німецькій газеті Frankfurter Allgemeine вийшла під назвою «На межі»
«Захід повинен спробувати запобігти ще більшому кровопролиттю в Україні. У Києві сьогодні йдеться про майбутнє країни і про ще багато чого іншого», – пише видання.
«Україна досягнула точки, в якій ризик громадянської війни неймовірно великий. Вина лежить на режимі президента Януковича, тому що він саботував можливість політичного рішення», – вважає Frankfurter Allgemeine. Тому, на думку видання, не має значення, чи це радикальні противники режиму, чи сили безпеки застосували насильство у вівторок першими.
«Тепер допомогти може тільки одне: якомога швидша відставка Янукович і відповідальних за жорстокість сил безпеки до тоді ще повністю мирних протестів в листопаді», – наголошує видання і додає, що ймовірно, у таборі режиму є люди, які мають владу впливати на Януковича і мають фінансові інтереси на Заході. Проте залишається одне питання: як поводитиметься Москва за подальшої екскалації насилля в Україні.
Ролі Росії в українському конфлікті присвячена і стаття Саймона Шустера у журналі Time під назвою «Українські протестувальники вбачають руку Росії у київському розгоні».
«Із 25-ма загиблими, побитий, але стійкий український протестний рух, – скидає свою лють на Росію – Великого Брата, який на їхню думку закликає до пострілів», – йдеться у статті.
Читайте також: Доба у вогні: Жорстоке і криваве протистояння у Києві змінило Майдан і Україну
«Час прогнати Януковича», – з таким заголовком вийшла головна стаття австрійського видання Die Presse.
Український президент завжди відхиляв компроміси і тягнув час, тому, на думку видання, ЄС більше не може сидіти склавши руки.
«ЄС занадто довго це відкладав. Він повинен був вже давно чинити набагато більше тиску: від зав’язаних на умовах переговорів до погроз санкціями, до яких українська опозиція закликала протягом тижнів», – вважає видання.
«Пора заборонити цей режим. Те, що відбулося в Україні – це безкомпромісне придушення спочатку мирного і законного протесту. Більше не достатньо показувати, що ви в шоці і говорити про утримання від "насильства з обох сторін" Так, обидві сторони вдалися до насильства. Однак питання в тому, хто повинен бути відповідальним, що ця криза загострилася аж так. І основний тягар лежить на людині, яка створила в Україні систему влади, в якій вона в кінці кінців є відповідальною», – наголошує Die Presse.
The New York Times припускає, що насилля породжене цим конфліктом в Україні може ще довго резонувати в українському суспільстві.
Як пише видання, насильство перетворило протестний табір у центрі в Києва у вогняну зону бойових дій і різко загострило політичну кризу, що захлеснула колишню радянську республіку за останні три місяці. Криза підняла напруженість між Сходом і Заходом щодо майбутнього України, а Росія назвала протестувальників нацистами.
«Здається, що насильство може резонувати протягом багатьох тижнів, місяців або навіть років навколо цього тендітного і важко розділеного народу. США та ЄС у цій суперечці також видаються безсилими , зважаючи на тижні безплідних зусиль щодо сприяння мирному врегулюванню.», – пише видання.