Світ про Україну. Новий лобіст Тимошенко, енергетична зброя РФ та навмисне сповільнення справи Манафорта

21 Березня 2018, 18:26

Минулого тижня світові медіа найбільше говорили про нового американського лобіста лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, який був радником президента США Дональда Трампа, про наслідки будівництва Росією газопроводу "Північний потік-2" та про стан розслідування в Україні справи лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта, та чому українська влада начебто сповільнює даний процес.

 

Тиждень.ua зібрав найголовніші теми, про які пишуть іноземні ЗМІ щодо України.

 

Bloomberg

 

 

В американському виданні зазначають, що колишній прем'єр-міністр України та лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко для лобіювання власних інтересів найняла колишнього радника президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Барі Беннетта.

 

 

За даними Bloomberg, екс-помічник Трампа фігурує в обвинувальному висновку Пола Манафорта, лобіста екс-президента України Віктора Януковича.

 

Зокрема, компанія Беннетта Avenue Global Strategies LLC надаватиме послуги з урядових відносин, піару і стратегічного консультування.

 

"Компанія Беннетта  Avenue Global Strategies LLC надасть послуги з урядових відносин, піару і стратегічного консультування, , включно з контактами з членами адміністрації Трампа та Конгресу від імені Тимошенко, яка була прем’єр-міністром України у 2005 році та з 2007 року по 2010", – йдеться у публікації.

 

Так,  компанія Two Paths LLC, зареєстрована у США, подала відповідний контракт до Департаменту юстиції США.

 

Наголошується, що Two Paths LLC щомісяця буде сплачувати  65 тисяч доларів за послуги лобіста.

 

У свою чергу, в інтерв’ю Беннетт відзначив, що Тимошенко є "реформатором, якого підтримує Захід".

 

 

“Пол (Манафорт, – Ред.) працював на проросійських (політиків, – Ред.)… Ми працюємо на проамериканських”, – підкреслив він.

 

Тако екс-радник Трампа додав, що його компанія “допомагає Тимошенко організувати поїздки в США, аби зустрітися з керівництвом уряду".

 

Крім того, Беннет наголосив, що його фірма представляє Тимошенко, як окрему особу. Проте якщо Тимошенко знову працюватиме на державній посаді, його її партію зазначать як клієнта.

 

The Globe and Mail

 

 

Канадська газета стверджує, що у світі посилюються занепокоєння щодо запропонованого російського газопроводу "Північний потік-2", а саме, що проект у розмірі 11,7 млрд доларів підірве енергетичну безпеку Європи та загрожуватиме Україні.

 

За підтримки ряду західних енергетичних компаній, російський "Газпром" пропонує будівництво газопроводу в 1200 кілометрів через Балтійське море з Росії до Німеччини.

 

 

Зокрема, США та декілька країн Центральної та Східної Європи виступають проти цього проекту.

 

Наголошується, що противника будівництва вважають, що ширше проникнення російського газу на європейський ринок дозволить Москві "скоротити постачання газу для підтримки своїх політичних інтересів під час конфронтації зі своїми сусідами".

 

Як зазначає канадське видання, напруженість довкола газопроводу загострилася минулого тижня через отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії. Так, Лондон шукає шляхи, щоб покарати президента Владіміра Путіна, який, найімовірніше, віддав наказ здійснити хімічну атаку на екс-розвідника.

 

Водночас, російський лідер зміг з легкістю виграти ще один президентський термін.

 

У свою чергу, деякі американські та британські посадовці закликають свої уряди накласти санкції на експорт російського газу та оштрафувати західних фінансових спонсорів проекту Nord Stream 2.

 

"Уряд Трюдо не зупинився на тому, аби протидіяти даному проекту, Оттава висловила стурбованість і продовжуватиме це робити на засіданнях "Великої сімки", –  заявив прес-секретар міністра закордонних справ Христі Фріланд Адам Аустен.

 

"Ми беремо участь у дискусіях щодо" Північного потоку 2 "та потенційних наслідків для енергетичної безпеки європейських партнерів, включаючи Україну", – підкреслив він.

 

Водночас посол України в Канаді Андрій Шевченко закликав канадський уряд використовувати свій вплив на G7 та вплинути на країни, такі як Німеччина і Франція, які прагнуть збільшити імпорт російського газу.

 

"З точки зору безпеки, я думаю, що дуже зрозуміло, що для Росії постачання газу є зброєю гібридної війни.І в цьому сенсі" Газпром "є інструментом Кремля ", – наголосив український посол.

 

Проте в заяві, наданій "The Globe and Mail", німецький уряд заявив, що "Північний потік-2" підвищує безпеку поставок природного газу і позитивно сприяє "енергетичним потребам континенту".

 

Так, у минулому році РФ експортувала приблизно 192 млрд кубометрів газу до Євросоюзу, майже половина з яких надходить через українську трубопровідну систему, яка стала "джерелом політичної та комерційної напруги протягом останнього десятиліття".

 

Понад 51 млрд. Кубометрів природного газу протікає через "Північний потік 1" – трубопровід Балтійського моря, який вступив в експлуатацію в 2011 році, а ще через 30 мільярдів кубометрів протікає через Польщу.

 

Тим не менш, українські та польські дипломати закликають Канаду побудувати запропоновані СПГ на Східному узбережжі для забезпечення іншого джерела постачання.

 

Atlantic Council

 

 

 

Центр Atlantic Council проаналізував катастрофічні наслідки будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" для України та енергетичного рину Європи.

 

"Це холодний рух (будівництво Nord Stream 2, – Ред.) у шаховій партії Володимира Путіна, призначений для відновлення радянської імперії", – йдеться у публікації.

 

За словами експертів центру, наслідки для України є надзвичайно серйозними, адже Росія зможе відключити постачання до країни та відкрити шлях для більшого контролю.

 

"До початку війни з Росією, починаючи з 2014 року, Україна надійно перевозила російський газ через свій трубопровід європейським споживачам. Однак вона була змушена викупити достатньо російського газу для себе, від своїх європейських споживачів", – відзначили у публікації.

 

Наголошується, що "Північний потік-2" "затопить ринок" так, що країни втратять доступ та стимул купувати газ з Західної Європи.

 

У свою чергу, новий трубопровід "Газпрому" Turk Stream завершить домінування ринку.

 

Водночас Західна Європа також буде більше залежати від російського газу, оскільки запаси газу в Норвегії та Нідерландах зменшуються.

 

"Як тільки побудований" Північний потік 2 ", Путін може робити з Україною все, що завгодно, проте ми маємо армію на східному кордоні ЄС", – прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

 

Відзначається, що залежність від беззаконної монополії полягає в тому, що більшість членів Євросоюзу виступають проти "Північного потоку" 2, як і Єврокомісія.

 

"Але закони, очевидно, позбавлені можливості запобігти будівництву чи встановленню захисту, яке, чесно кажучи, не буде працювати в будь-якому випадку, якщо врахувати минулу поведінку "Газпрому", – йдеться у публікації.

 

В аналітичному центрі стверджують, що якщо будівництво буде завершено, Путін виведе Україну з трубопровідного бізнесу.

 

Крім того, всі інші невеликі країни будуть змушені робити прямі угоди з "Газпромом", надаючи росіянам важелі впливу на економіку та політику.

 

"Це підірве економіку України та інших країн транзиту газу в Центральній Європі, дозволяючи Росії зменшити або навіть відключити постачання газу до цих країн безкарно", – відзначили аналітики.

 

Як відомо, прихильники німецького "Північного потоку-2", включаючи канцлера Німеччини Ангели Меркель, не підтримують усіх доказів того, що російський газопровід  є строго "економічною угодою", а не політичною.

 

"Європа повинна діяти разом і зупинити це наївне мислення, доки не буде повного розуміння від громадськості", – закликали в аналітичному центрі.

 

The Daily Beast

 

 

Американське видання з'ясувало стан поточного розслідування в Україні щодо справи екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа і лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.

 

"Схоже, що багато високопосадовців тут, від нинішнього президента(Петра Порошенка, – Ред.), хотіли б забути про справу Манафорта", – йдеться у публікації.

 

Зокрема, в інтерв'ю виданню, київський прокурор Сергієм Горбатюк, відповідальний за спецрозслідування, прокоментував стан даної справи.

 

"Це розчаровує, адже справа Манафорта заморожена протягом чотирьох місяців", – відзначив він.

 

Так, у серії інтерв'ю протягом останніх декількох тижнів українські політики, а також колишні колеги Манафорта неодноразово повідомляли The Daily Beast, що в нинішній політичній ситуації в Україні, за рік до президентських виборів, провідні політичні конкуренти не хотіли б ворогувати з  президентом США Дональдом Трампом.

 

"Багато хто бажає, щоб світ просто міг забути про сумнівні проекти, пов'язані з Манафортом та Гейтсом", – додали у виданні.

 

Наголошується, що у Києві скандал з Манафортом, який спочатку вибухнув в українських ЗМІ, випав із заголовків.

 

"Президент Петро Порошенко намагається продати Трампу угоду: ми поховаємо справу Манафорта, а ви станете нашим найкращим другом ", – прокоментував виданню лен парламенту України Сергій Лещенко.

 

Як відомо, більше року тому Лещенко опублікував копії документів, де зазначається, що Манафорт отримав до 12,7 млн доларів готівкою.

 

"Наше керівництво робить все, щоб уповільнити слідчий процес", – підкреслив він.