«Десятки тисяч демонстрантів, розмахуючи прапорами ЄС та прапорами основних позиційних партій України та скандуючи "Україна – це Європа!", пройшли маршем від парку Шевченка через площу Незалежності до Європейській площі для мітингу перед Українським домом, протестуючи проти рішення уряду призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію», – пише New York Times
«Синій та жовтий були кольорами дня, оскільки дехто з демонстрантів були загорнуті в синьо-жовтий прапор України, в той час, які інші носили темно-синій прапор з жовтими зірками Європейського Союзу», – пише кореспондент Давид Герценгорн.
Близько100 тисяч осіб пройшли центром Києва, незважаючи на холодну погоду і туман у неділю 24 листопада, що нагадало демократичне повстання дев'ять років тому, пише Роман Олеарчик у своїй статті для Financial Times.
«Події, що розгортаються у Києві, перетворюються у найбільше геополітичне протистояння між Москвою і Заходом протягом останніх років. Рішення України відновило питання про те, чи її майбутнє, пов’язано з ЄС, чи конкуруючим Євразійським економічним», – пише видання.
Після того, як Віктор Янукович, як стверджують, під тиском Росії перервав процес підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі України з ЄС, у Києві у неділю, 24 листопада, відбулися найбільші демонстрації з часу Помаранчевої революції, – пише The Guardian.
«Мітинг, який може передвісником найбільш серйозного виклику владі Януковича з того часу, як він прийшов до влади у 2010 році, закінчився бійками з поліцією біля будівлі уряду», – пише видання.
Читайте також: Сутінки Януковича: чим провал Асоціації з ЄС загрожує країні й президенту
Сто тисяч демонстрантів вийшли на вулиці Києва після того, як президент України Віктор Янукович відмовився від історичної угоди з ЄС на тлі чуток про російський тиск. Дилема поділу на Схід і Захід знову з’являється, – пише журналіст британської газети The Independent Макс Такер.
«Громадські та медійні активісти зібралися разом раніше цього тижня, щоб закликати до масової акції протесту проти рішення уряду полишити історичну угоду про торгівельну та політичну інтеграцію з Європейським Союзом», – пише видання.
І Україна відповіла на заклик, пише The Independent. До полудня прилеглі до Європейської площі вулиці були заповнені людьми. Проте, вони не прийшли не просто у відповідь на заклик. «Але для простих українців, об'єднання з Європою означає набагато більше, ніж потенційних прибутків або збитків», – пише видання.
«Величезний розмір протестів нададуть підтримку деяким європейським чиновникам, деякі з яких все ще сподіваються врятувати Угоди про асоціацію». – пише видання.
Стотисячний натовп на вулицях Києва дає надію на сценарій соціального тиску на владі, – пише оглядач видання W Polityce Пьотр Сквечінський.«Водночас керують в Україні люди Сходу, які є майстрами блефу», – додає журналіст. На його думку не варто виключати сюрпризи у найближчому майбутньому – якщо Європа вважає, що, віддаючи Україну Росії, втрачає престиж і безпека, і хоче, щоб хоч якось підняти ціну, за якою Київ хотіли б бачити на європейському боці кордону західного світу.
«Вся ця ситуація створює для ЄС та для Польщі поле для гри. Гри, звичайно, довгострокової, розрахований в меншій мірі на ефект негайного перетягування на нашу сторону (сторону ЄС – ред.), а більше, щоб послабити її зв'язки з Росією», – пише Пьотр Сквечінський.
Читайте також: Євромайдан виходить з берегів
«Так погано ви вже про Європу не думатимете, коли подивитеся в обличчя киян. Десятки тисяч з них зійшлися до центру міста із прапорами ЄС на рюкзаках або золотими зірками намальованими на щоках, а потім повторювали з ентузіазмом «Україна – це Європа», – пише Berliener Zeitung
«Цієї неділі, українська столиця стала свідком найбільшої демонстрації з моменту помаранчевої революції дев'ять років тому, і це сюрприз також і для киян. Три дні воно назрівало у суспільстві, після того як уряд України несподівано проголосив, що не підписуватиме Угоду про асоціацію з ЄС. Тепер хвиля обурення прокотилася вулицями», – пише видання.
Німецька газета Die Welt порівняла українські недільні протести із подіями 50-х років, коли лише зароджувалося Європейська спільнота вугілля та сталі, з якої потім розвинувся ЄС.
Коли в останній раз демонстранти з таким запалом розмахували зірками та смугами Європейського Союзу? У п'ятдесяті роки, на німецько-французької кордону? У 1989 році, а потім, в «оксамитових» революціях від Бухареста до Таллінна? Тепер же на демонстраціях в Україні, в неділю, 24 листопада, і кілька тижнів тому в Республіці Молдова.
Там "Європа" – це ще синонім надії. Щоб сказати більш точно: по-перше, для процвітання; по-друге, безпеки, а по-третє – волі. Три стани, які близькі і дорогі всім людям.
Читайте також: Євромайдан у Львові. Студентський протест без партійних кольорів