У журналі Time пояснили, чому новий спадкоємець британського престолу привертатиме більшу, аніж його попередники, увагу громадськості.
«Королівські особи завжди перебувають під наглядом суспільства, – наголошує видання, – однак новонароджений матиме справу з проблемами зростання в умовах 24-годинного нагляду інформаційних агенцій, всюдисутніх смартфонів та соціальних медіа. Це дитина, чиї перші кроки, перші дні у школі та перше побачення будуть причиною зацікавлення британської та світової преси».
Інтенсивна увага медіа, як зазначає Time, одночасно створює і позитивний, і негативний ефект: «Кейт є популярною особою в Британії, не в останню чергу тому, що вона народжена не титулованою, отже, дитина, яку відтепер називатимуть принцом кембриджським, приходить у світ одночасно оточеною потоком доброзичливості та загрозою постійного публічного контролю».
Однак, королівська родина все ж намагатиметься забезпечити дитині звичайне виховання: «Новонародженого заохочуватимуть до того, що британці вважають нормальним життям, оскільки одна частина його родини не є ані королівською, ані аристократичною, ані такою, що походить з верхів суспільства».
Читайте також: Про ексцентричних мільярдерів
Британське видання Daily Mail розповіло про те, хто саме з королівської родини даватиме новонародженому «життєві уроки».
«Він ненавидить присутність галасливих дітей у своєму помешканні Гайґрув, то яким же він буде дідусем?» – таке питання ставить видання, описуючи здібності до виховання дідуся немовляти – принца Чарльза.
«Теоретично, бути дідусем спадкоємця престолу має бути легким завданням у монархічних колах. – Пише Daily Mail. – Все, що потрібно робити – заохочувати дитину до засвоєння прикладів мудрості її попередників, особливо – її дідуся».
«Тим не менше, тут постає парадокс. Останніми роками, народження п’яти онуків Каміли дали королівським придворним можливість зрозуміти, що Чарльз не вітає безпорядків, спричинених дітьми, у Гайґрув. Очевидно, для нього важко розслабитися в той час, коли навколо бігають діти».
Та можливо, принц Чарльз ставитиметься по-іншому до дитини, що є його «кровним» онуком.
«Він любив гратися зі своїми дітьми’, – згадує один з королівських придворних, – хоча він не належить до людей, які можуть стати на коліна на підлозі разом з набором Lego. Він може взяти сина до Гайґрув, аби показати йому квіти та дику природу, або на ферму, аби показати йому худобу’».
«Чарльз пам’ятатиме, – вважають у Daily Mail, – що Вільям навчився мистецтву управління державою від своєї бабусі під час розмов, які принцеса Діана називала ‘бабусиними розмовами’, у Вінсдорському замку. Він також отримував уроки від герцога единбурзького. Тепер Чарльз сподіватиметься, що кембриджський син свого часу отримає ці життєві уроки від нього».
«Ці уроки, звісно, будуть розподілені між ним та Міддлтонами, які візьмуть на себе левову частку батьківських обов’язків – принаймні протягом перших років. Керол та Майк будуть бабусею та дідусем номер один, в той час як Чарльз буде дідусем номер два – принаймні протягом перших років».
Читайте також: Про порядок підтвердження факту народження в Україні
Кореспондент BBC Марк Істон використав приклад монархічної родини в якості мірила у дослідженні народжуваності серед британців.
«Близько 2200 інших дітей народжують в Об’єднаному Королівстві щодня. – Зазначає журналіст. – Ми спостерігаємо розквіт бебі-буму, вперше з тих пір, як пісня ‘Chirpy Chirpy Cheep Cheep’ займала перші позиції чартів у 1971 році. Але чим відрізняється дитина з третього покоління претендентів на трон, порівняно з цими звичайними дітьми, народженими в сучасній Британії?»
«В якості ‘білого Британця’ королівська дитина належить до меншини новонароджених столиці. Лише 30% лондонських немовлят перебувають у цій етнічній категорії».
«Тим не менше, молодий принц належить до більшості у межах Англії, де числа, що демонструють кількість білих британських дітей складають 65%, а 73% можуть бути описані як ‘білі’».
«Королівська дитина незвичайна для Лондона і у зв’язку із тим, що її матір – великобританка. Більшість дітей, що народжуються у столиці (57%) мають матерів, які походять із закордонних країн. У Вестмінстері, де народжувала герцогиня кембриджська, цей рівень складає 73%, у всій Англії – 26%».
«Той факт, що батьки королівської дитини – одружена пара, робить її представником меншини на більшій частині території Об’єднаного Королівства. У Шотландії (51%), Уельсі (58%), на Північному Сході Англії (59%), Північному Заході (54%), в Йоркширі та Гамберсайді (52%) та у Східному Мідленді (51%) більшість дітей народжується поза шлюбом – офіційним чи цивільним».
«В якості 31-річної матері герцогиня кембриджська відображає середній вік, за якого британські заміжні жінки народжують свою першу дитину (30.7). Серед незаміжніх цей вік становить 27,6 років».
Читайте також: Населення Великої Британії зростає рекордними темпами
Після появи на світ новонародженого газета Daily Mail розповіла про деякі пологові традиції та звички королівської родини.
На відміну від сьогодення, монархи минулого народжували дітей без застосування знеболювальних засобів. Першою жінкою, що повстала проти цього була Вікторія: «Королева Вікторія була першим борцем за отримання дозволу на застосування знеболювальних засобів під час пологів. 150 років тому вважалося, що народження дитини повинно бути агонією, адже у Біблії сказано: ‘Бог сказав жінці: у муках будеш народжувати дітей’. Однак напередодні народження своєї восьмої дитини, терпінню Вікторії настав кінець. Для народження принца Леопольда вона найняла йоркширського лікаря Джона Сноу, який був піонером у застосуванні хлороформу в якості анестетика».
Крім того, королівський батько зазвичай не був присутнім під час народження власної дитини, Так, коли 1948 року принц Чарльз протягом народжувався у Бекінгемському палаці – пологи тривали 30 годин – принц Філіп займався спортом – грав у сквош і плавав. «В той час, коли принц закінчив свій заплив, до нього поспішив придворний з новинами про народження дитини». Першим, хто будь-коли порушував цю традицію неприсутності був принц Альберт – чоловік королеви Вікторії.
Життя теперішньої королеви також почалося із розриву з монархічними традиціями: «Королева стала першим британським монархом з часів середньовіччя, який народився у приватному будинку, а не палаці чи замку». Першою жінкою у королівській родині, яка народжувала дитину у шпиталі, стала принцеса Діана.
«За всю історію королівської династії, найдовші королівські пологи передували народженню принцеси Августи Софії – дочки королеви Шарлотти та Джорджа ІІІ у 1768 році. Увесь процес від початку до кінця зайняв 90 хвилин. Найдовші королівські пологи передували народженню майбутнього Едварда VI, сина Генрі VIII та Джейн Сеймур. Вони зайняли 3 дні», – повідомляє Daily Mail.
«Найменшою дитиною королівського дому був принц Альберт Вітор, найстарший син майбутнього Едварда VII. Його народження відбулося за два місяці до передбаченого строку – 8 січня 1864 року, він важив 3 фунти та 3 унції – набагато менше, ніж новонароджений Кейт та Вільяма, який важить 8 фунтів та 6 унцій», – пише видання.
Інформаційна аґенція BBC розповіла про те, як народження королівської дитини вітали в Об’єднаному королівстві та за його межами.
В Лондоні, Трафалгарська площа була прикрашена блакитними вогнями на знак того, що народився хлопчик, в той час як екран вежі Біг Бен демонстрував відповідне повідомлення.
Мешканців Нью-Йорку були проінформували про народження дитини через екран годинника на Таймз Сквер.
Президент США Барак Обама, разом з іншими світовими лідерами, надіслав побажання герцогу та герцогині: «Ми бажаємо їм усього щастя та радощів, які приносить батьківство».
Сьогодні, на честь народження дитини дзвони Вестмінстерського абатства, де Вільям та Кейт одружилися у квітні 2011 року, протягом трьох годин відігравали передзвін.
Читайте також: Маленький принц-2013
Інформаційна агенція CNN відповіла на чотири питання, які хвилюють британців у перші години після народження ще одного представника монархічної родини, а саме – коли Кетрін та Вільям з’являться перед публікою, яке ім’я дадуть королівській дитині, як святкуватимуть появу нового спадкоємця престолу та що буде далі із королівською родиною.
«Відповідно до традиції, під час виходу зі шпиталю Св. Марії, Кетрін та Вільям повинні постати перед публікою разом із новонародженим, як це робила свого часу принцеса Діана з принцами Вільямом та Гаррі, – повідомляє аґенція, – Світові медіа очікують, що вони позуватимуть перед фотокамерами, перш ніж сісти до машини. …Кореспондент CNN Макс Фостер сказав, що це може статися у вівторок. Інші коментатори вважають, що поява на публіці може вимагати трохи більше часу».
«Перші оголошення, пов’язані з іменем очікуються після того, як королівська родина покине шпиталь. – Пише CNN. – Ім’я принца Вільяма було оголошено через кілька днів після народження, в той час як ім’я його брата Гаррі оголосили публіці одразу після виходу з шпиталю. Багато хто очікує, що Кетрін та Вільям дадуть дитині традиційне ім’я, наприклад, одне з найулюбленіший наймень королівського дому, серед яких британські букмекери з Ladbrocks називають імена Джордж, Джеймс, Александр, Луїс та Генрі. Спенсер – дівоче прізвище принцеси Діани – один з варіантів, які також розглядаються. Усі народження в Англії, Уельсі та Північній Ірландії мають бути зареєстровані протягом 42 діб після появи дитини на світ, тож батьки мають достатньо часу, аби прийняти це рішення».
«У вівторок, аби відзначити народження, буде влаштовано гарматний салют. Королівська кінна артилерія у Грін-Парку здійснить 41 залп, в той час як Почесна артилерійська компанія зробить 62 залпи біля стін лондонського Тауера».
«Наступним місцем перебування родини повинно стати королівське помешкання Сандрінгем у Норфолку в Шотландії, або ж рідне селище Міддлтонів – Баклбері у Беркширі, однак де точно дитина проведе перші тижні життя буде триматися у суворій таємниці. – Пише CNN. – Принц Вільям отримає два тижні оплаченої відпустки, перш ніж повернутися до роботи в якості пілота. Ймовірно, нова родина оселиться у палаці Кенсінґтон. Кетрін і Вільям сподіваються надати своїй дитині виховання, якомога більше наближене до звичайного, та не збираються наймати няньку, хоча, звісно ж, вони мають багато іншого клопоту. Посилений інтерес до королівської дитини, скоріше за все, не припиниться найближчим часом. Вже існують припущення щодо того, яким буде перше слово дитини та до якого університету вона вступить…»
Читайте також: Принца Вільяма з дружиною підслуховують та переслідують